Opublikowano

Studia czy praca?

Studia czy praca

Dla niektórych studentów maj to okres pisania (lub doszlifowywania) swoich prac licencjackich, magisterskich. Należysz do tego grona? Czy zastanawiałeś się co potem? Co wybrać: studia czy pracę?

Możesz dalej rozwijać swoją wiedzą akademicką – czy to na studiach magisterskich, doktoranckich, czy też podyplomowych. Do wyboru masz także wkroczenie na ścieżkę zawodową. A co powiesz na połączenie jednego z drugim? Wielu studentów wybiera właśnie tą drogę – godzi studia z pracą. Jedni studiują w trybie zaocznym, a przez tydzień pracują. Inni z kolei podejmują pracę będąc jednocześnie studentami dziennymi. Jak to wszystko pogodzić?

Wiele zależy od Twojej determinacji, motywacji i samozaparcia. To, jaką pracę podejmiesz zdeterminowane jest także ilością zajęć na uczelni. Jeśli nie pasują Ci terminy niektórych zajęć – zawsze możesz porozmawiać z wykładowcami i poprosić o możliwość uczęszczania na zajęcia innej grupy. Na polskich uczelniach można starać się również o tzw. indywidualny tok studiów. Dzięki niemu studenci mogą indywidualnie ustalać z wykładowcami terminy zajęć, zaliczeń. Idealnie jest trafić na pracodawcę, z którym da się ustalić elastyczne godziny pracy. Tacy pracodawcy na prawdę istnieją!;) Wniosek jest jeden: dla chcącego nic trudnego!

Pamiętaj, że mimo wszystko nie możesz zaniedbywać studiów ze względu na pracę. Niestety może Ci czasami brakować materiałów do nauki, notatek. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy wejść na portal Notatek.pl, a następnie wyszukać interesujące zagadnienie. Do dzieła! 🙂

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)