Opublikowano

TEDx w Krakowie: o przekraczaniu granic wieku

TEDx w Krakowie: o przekraczaniu granic wieku

Pod hasłem „Wiek nie jest barierą” odbędzie się 23 maja pierwsza na krakowskim Kazimierzu edycja popularnej na całym świecie konferencji TEDx. W krótkich prezentacjach o pokonywaniu ograniczeń związanych z wiekiem mówić będą naukowcy, artyści, ludzie mediów i biznesu z różnych krajów.

Regionalne wersje popularnych amerykańskich konferencji TED (z ang. “technology, entertainment and design”, przy czym x – oznacza niezależne, lokalne imprezy tego typu) – organizowane są z powodzeniem na całym świecie od 2009 roku. Celem TED i jego regionalnych odmian jest popularyzowanie – jak głosi motto – innowacyjnych “idei wartych rozpowszechniania” przez ludzi rozmaitych profesji w każdym wieku.

Jak zapowiadają organizatorzy zbliżającego się wydarzenia, jego uczestnicy “poznają idee powiązane z krakowską dzielnicą Kazimierzem oraz inne, wpisujące się w atmosferę miejsca, jego mieszanki kulturowej, światopoglądowej, artystycznej”.

Motywem przewodnim pierwszej kazimierskiej edycji jest hasło “Wiek nie jest barierą” łączące artystów, naukowców, ludzi biznesu i dziennikarzy. Będą oni opowiadać, jak można pokonywać ograniczenia – o tym, że to nie wiek, a determinacja i konsekwentne działania prowadzą nas do realizacji marzeń.

Podczas tegorocznego TEDx wystąpią także m.in.: dziennikarz The Economist Edward Lucas; dyrektor Centrum Społeczności Żydowskiej, Jonathan Ornstein; wokalista jazzowy i kompozytor Jerzy Michał Bożyk, projektantka Emi Maj i komik Jim Williams. Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli świata nauki: astronoma i popularyzatora nauki Jakuba Bochińskiego – finalisty polskiej edycji FameLab, profesora geologii i byłego żołnierza Polskich Sił Zbrojnych Wojciecha Narębskiego oraz historyka sztuki Leszka Jodlińskiego.

TEDxKazimierz rozpocznie się 23 maja o godzinie 9. Prezentacje prowadzone będą w języku polskim i angielskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, więc chętni powinni się zarejestrować.

Więcej informacji na temat programu konferencji i rejestracji znajduje się na stronie internetowej http://tedxkazimierz.com/registration

Patronat honorowy nad TEDxKazimierz sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem jest Województwo Małopolskie.

TEDx w Krakowie: o przekraczaniu granic wieku
TEDx w Krakowie: o przekraczaniu granic wieku

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)