Opublikowano

5 sposobów, dzięki którym na pewno nie zaliczysz sesji

5 sposobów, dzięki którym na pewno nie zaliczysz sesji

Sesja letnia stoi już przed Tobą jak śmierć z kosą? Przyglądasz się jej nieco zdziwiony, zastanawiasz czy w ogóle do niej podejść, przecież jest kampania wrześniowa, a na zewnątrz świeci słońce, ogródki piwne tylko na Ciebie czekają. Chcesz poznać sposoby, jak… nie zdać sesji, która już za chwilę? Oto one!

Jutro będzie lepszy dzień

Prokrastynacja jakoś tak bardzo mocno przykleiła się do studentów. Nie ma znaczenia czy kończą, czy dopiero zaczynają. Niemal zawsze jutro jest lepszy dzień na naukę. Jutro nie wypada tylko w dzień egzaminu. Jeśli więc odkładasz z dnia na dzień przygotowania do egzaminów i kolokwiów to prawdopodobnie dopadnie Cię rzeczona kampania wrześniowa. Jak bardzo będziesz zdziwiony?

Jeszcze tylko zrobię pranie

Nie ma jutro. Uczysz się dziś. Tu i teraz. Jeszcze tylko zrobisz pranie. Jeszcze tylko ułożysz skarpetki według kolorów i wyprasujesz majtki. Potem przypomnisz sobie, że trzeba zrobić zakupy. Oczywiście na cały tydzień. Potem jakiś obiad. Już przy końcu okaże się, że nie masz wszystkich notatek. Ba, nie masz nawet połowy. Udasz się do biblioteki, potem do punktu ksero, potem do koleżanki, która na pewno ma kompletne. Potem wrócisz do domu mocno zmęczony i jedyną myślą, jaka Cię ogarnie będzie sen. Dobranoc, nie zapomnij wyprasować koszuli na jutro!

Ściągasz Ty, ściągam ja

Polscy studenci mają tę przypadłość, że lubią ściągać. Tworzą te swoje mikroskopijne książeczki i harmonijki w nadziei na to, że wykładowca nie widzi. Ci bardziej sprytni kupują mikrosłuchawki, zegarki ze ściągą i inne gadżety, które mają im pomóc zdać, zaliczyć. Często jednak zaliczają wpadkę i oblewają się burakiem – bo nie ma szans, aby ktoś nie został złapany. Zdaj potem taki egzamin poprawkowy, np. ustny. Powodzenia! Ponoć istnieją przypadki, które robiły ściągi całe noce, a potem ich nie wykorzystywały, bo przy ich tworzeniu zdążyły się nauczyć. To prawda?

Tego na pewno nie będzie

To trochę tak, jak z maturami. Skoro w zeszłym roku byli „Chłopi”, to w tym roku na pewno będzie „Lalka” albo „Potop”, tego pierwszego tomiska na pewno nie. U studentów wygląda to tak – skoro na terminie zerowym były całki, to na pewno na pierwszym ich nie będzie, skoro pierwsza grupa miała to, to druga mieć tego nie będzie. I odpuszczają. Co robią wykładowcy? To co zwykle. Nie odpuszczają.

Zanim się nauczę, to się napiję

Imprezy podczas sesji dziwnym trafem zyskują na częstotliwości i popularności. W plenerze, domówki, w knajpach widać studentów, którym chyba trochę mało juwenaliów i innych studenckich hucznie obchodzonych imprez. Końca nie widać ani przed sesją, bo trzeba się odstresować, ani po sesji, bo przecież trzeba się odstresować przed wrześniem.

Sposobów na niezdanie sesji znalazłoby się pewnie jeszcze kilka czy kilkanaście. W tym wypadku wcale nie trzeba długoletniej praktyki. Maturzyści nie musza trenować – poczują „to” przed drugą sesją w życiu. Podczas pierwszej jeszcze ochoczo będą się uczyć, ryć, zakuwać, przynajmniej do pierwszej dwói w indeksie. Potem emocje i zapał opadną i rozpocznie się wielka przygoda na „P” – prokrastynacja.

Jeśli jednak zależy Ci na zaliczeniu, weź się do roboty, a notatkami wymieniaj się na: http://wymiennik.com

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)