Opublikowano

Erasmus+ Bus wyrusza w Polskę

KE: w programie Erasmus+ wzięło udział już ponad milion osób

Ponad 20 miejscowości w 16 województwach w całej Polsce ma odwiedzić Erasmus+ Bus. Pierwszym przystankiem na jego drodze będzie Orzysz w województwie warmińsko-mazurskim. Erasmusowy bus jest jednym z elementów towarzyszących jubileuszowi 30-lecia programu Erasmus+.

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+, mająca popularyzować największy unijny program edukacyjny. Podczas spotkań odbywających się w całej Polsce mobilni eksperci przedstawią ofertę programu Erasmus+ dostosowaną do potrzeb danego regionu, wyjaśnią, jak pozyskać unijne środki oraz zachęcą lokalnych liderów do podejmowania wspólnych działań edukacyjnych.

Jak zakładają organizatorzy w 2017 roku Erasmus+ Bus dotrze nawet do trzech tys. przedstawicieli instytucji i organizacji edukacyjnych z najróżniejszych zakątków Polski. Planowana trasa liczy już ponad 20 miejscowości.

Pierwszym przystankiem na drodze Erasmus+ Busa będzie Orzysz w województwie warmińsko-mazurskim. Spotkanie mobilnych ekspertów z lokalnymi liderami z tej miejscowości odbędzie się we wtorek 31 stycznia.

Mobilną załogę projektu będą stanowić profesjonalni eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Od nich będzie się można dowiedzieć, w jaki sposób wnioskować o dofinansowanie, oraz jakie projekty realizować w ramach programu. Do udziału w spotkaniach zaproszeni są przedstawiciele samorządów, szkół, bibliotek, domów kultury, organizacji kształcenia zawodowego, organizacji działających w sektorze młodzieży, niekomercyjnych instytucji i organizacji oraz organów publicznych funkcjonujących w obszarze sportu. Wszyscy uczestnicy spotkań znajdą na pokładzie erasmusowego busa wszelkie potrzebne materiały edukacyjno-promocyjne, m.in. ulotki, raporty czy poradniki.

“Liczymy, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi z ekspertami znacząco wzrośnie zarówno liczba, jak i jakość wnioskowanych projektów” – deklarują organizatorzy programu. “Projekt Erasmus+ Bus to krok w kierunku wyrównania szans edukacyjnych oraz promocja idei uczenia się przez całe życie w tych obszarach Polski, w których zainteresowanie realizacją projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej jak do tej pory, było niewielkie” – informują.

Erasmus+ Bus to jeden z projektów realizowanych w ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+. W ciągu 2017 r. odbędzie się kilkanaście wydarzeń związanych z obchodami. Wśród nich znajdą się m.in. multimedialna wystawa, „Run with Erasmus” oraz konferencje i spotkania związane z Europejskim Tygodniem Młodzieży.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)