Opublikowano

Zrozum siebie i innych poprzez udział w treningu interpersonalnym

Zrozum siebie i innych poprzez udział w treningu interpersonalnym

Wielu nazwa ta obiła się o uszy, nie każdy jednak wie na czym on polega. Trening interpersonalny, czyli próba zrozumienia innych ludzi, ale też samego siebie w trakcie kontaktów z innymi. To także nauka komunikowania się, wyrażania myśli i uczuć czy uważnego słuchania ze zrozumieniem. Jest on skierowany nie tylko do osób miewających problemy ze zwykła komunikacją, lecz przede wszystkim do ludzi, którzy nie wiedzą w jaki sposób komunikować się w trudnych sytuacjach.

Kto powinien wziąć w nim udział?

Nie ma ściśle określonych kryteriów, które muszą spełnić osoby chcące wziąć udział w treningu interpersonalnym. Nikogo również nie można do niego zmusić. W tym miejscu jednak postaramy się podpowiedzieć kto powinien rozważyć udział w takim treningu.

Trening interpersonalny to ciekawe doświadczenie dla osób zainteresowanych osobistym rozwojem, chcących otworzyć się na ludzi, którzy nie są zadowoleni ze swoich dotychczasowych relacji z innymi ludźmi. Głównym powodem przez który ludzie decydują się na wzięcie udziału w treningu interpersonalnym chęć wzrostu samoświadomości, ale też potrzeba zrozumienia interakcji międzyludzkich.

Praktycznie na każdym kroku mamy styczność z innymi ludźmi. Nie chodzi tu jedynie o relacje z rodziną czy przyjaciółmi, lecz również ze współpracownikami. Brak odpowiedniej komunikacji może nie tylko utrudnić współpracę, ale w niektórych przypadkach całkowicie ją uniemożliwić.

Z czym wiąże się udział w treningu?

Trzeba liczyć się z tym, że niekoniecznie musi to być dla nas łatwe doświadczenie. Udział w treningu interpersonalnym zobowiązuje nas do niemałego zaangażowania. Zazwyczaj wymaga od uczestników próby przełamania pewnych schematów czy zejścia z utartych ścieżek. Może się zdarzyć, że niezbędny będzie powrót myślami do przeszłości, która niekoniecznie była dla nas łatwa. Pojawi się chęć obrony, jak najszybszej ucieczki. Może pojawić się także moment załamania.

Nie da się ukryć, że udział w treningu jest doświadczeniem bogatym w skrajne emocje, dlatego podejmując decyzję o chęci udziału w nim trzeba mieć to na uwadze. Jeśli zaciekawił Cię opis treningu interpersonalnego i rozważasz dołączenie do grupy osób nabywających umiejętność odpowiedniego komunikowania się zajrzyj na stronę http://corelszkolenia.pl/, gdzie znajdziesz oferty szkoleń przeznaczonych właśnie dla Ciebie. Dołącz już dziś, by poprawić swoje relacje z bliskimi i udoskonalić kontakty z ludźmi z pracy.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)