Opublikowano

Zarządzanie zasobami ludzkimi – czy warto iść na studia podyplomowe? 

Umiejętność zarządzania kapitałem ludzkim to cecha, którą bardzo cenią sobie pracodawcy. Sprawne kierowanie zespołem przy znajomości talentów poszczególnych pracowników może doprowadzić do sukcesu przedsiębiorstwa, zwiększając jego efektywność. Wśród ogłoszeń nie brakuje ofert, które oprócz spełnienia zawodowego gwarantują wysokie zarobki. Czy warto iść na studia w tym kierunku?

Edukacja środkiem do celu

Sukcesem każdej firmy sterują ludzie – to właśnie jednostki mają realny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, dlatego tak ważne jest kierunkowe wykształcenie. Chcąc być ekspertem w swojej dziedzinie, warto zgłębiać dedykowaną wiedzę z rąk najlepszych. W przypadku branży HR rozwiązaniem będzie zarządzanie zasobami ludzkimi studia podyplomowe. Kierunek kompleksowo przygotuje absolwentów do pracy na stanowisku specjalisty HR zarówno w małej, jak i średniej czy dużej firmie.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – dlaczego warto?

Podyplomowe studia kierunkowe pomogą zgłębić branżową wiedzę i wykształcić niezbędne umiejętności praktyczne na stanowisku pracy. Słuchacze nauczą się efektywnie zarządzać poszczególnymi procesami HR, wspierać menadżerów i zespoły pracownicze w sytuacjach schematycznych, do których podwładni zdążyli się przyzwyczaić i odnajdują się na co dzień. Absolwent studiów podyplomowych potrafi ponadto umiejętnie budować i utrzymywać relacje, jest w stanie nadążać za zmianami i szybko odnajduje się w nowych sytuacjach. Doskonale radzi sobie zarówno w pracy stacjonarnej, jak i zdalnej.

Nabywanie praktycznych umiejętności

Kształcenie na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi trwa dwa semestry. W tym czasie uczestnicy kursu nauczą się przeprowadzać rekrutacje i selekcje pracowników, tworzyć systemy wynagrodzeń, planować rozwój i szkolenia pracowników, motywować ich do zmian, zarządzać komunikacją wewnętrzną w firmowym obiegu, a także kształtować wizerunek firmy wśród podwładnych.

Wykwalifikowane grono pedagogiczne kładzie nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności, co odbija się ogromną korzyścią dla uczestników studiów. Taki schemat nauczania obrano w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, gdzie studia podyplomowe na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi bazują na współpracy ze specjalistami ds. HR, który dzielą się praktyczną i aktualną wiedzą.

Miękki i twardy HR

Studia kierunkowe dedykowane są osobom na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich , przedstawicielom działów HR i tym, którzy przygotowują się do pracy na podobnych stanowiskach. Na drodze do podnoszenia kwalifikacji zawodowych słuchacze poznają tajniki miękkiego i twardego zarządzania, dzięki czemu będą w stanie efektywnie poprowadzić firmę w stronę zawodowego sukcesu.

Perspektywy na rynku pracy

Wśród współczesnych ogłoszeń o pracę nie brakuje rekrutacji na stanowisko specjalisty ds. HR. To zawód, który jest pożądany w wielu organizacjach, prywatnych i państwowych firmach, przedsiębiorstwach oraz korporacjach. Absolwent kierunku może stać się doradcą zawodowym, mentorem, trenerem biznesu, doskonale odnajdzie się jako specjalista w branży HR, łowca talentów czy menadżer HR. Ogromną zaletą jest atrakcyjne wynagrodzenie, które może wzrastać wraz z umiejętnościami.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)