Opublikowano

Zarządzanie i inżynieria produkcji – czego dowiesz się na tym kierunku?

Kluczem do satysfakcjonującej kariery zawodowej jest wybór odpowiedniego kierunku studiów. Duże znaczenie w tej kwestii ma obserwacja aktualnego zapotrzebowania rynku. Odpowiedzią na nie jest zarządzanie i inżynieria produkcji.

Co wyróżnia ten kierunek?

Wytwarzanie różnego rodzaju dóbr to podstawowy element koniunktury każdego kraju. Aby jednak tak się stało, proces ich produkcji musi być dobrze zaplanowany i zrównoważony. Rolą studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji jest wykształcenie świetnie wykwalifikowanych i doskonale przygotowanych do pracy na tym stanowisku specjalistów. Będą oni nie tylko rozumieli, ale również potrafili nadzorować i zarządzać wieloma procesami produkcji.

Kierunek ten można znaleźć na warszawskiej Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Są tam prowadzone zajęcia I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i zaocznym. Realizowane są na nich m.in. treści z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i logistyki, zarządzania procesami produkcji, zarządzania transportem oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Studenci mają do wyboru jedną z trzech specjalności: gastronomia, transport i logistyka oraz motoryzacja. Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim. Warto wspomnieć o tym, że jakość kształcenia na tym kierunku została kilkukrotnie doceniona przez Polską Komisję Akredytacyjną. Obecnie tylko 3 uczelnie w całej Polsce mają uprawnienia do wykładania tego kierunku. Pozwala on również na otrzymanie certyfikatu Bachelor of Science in Business Management.

Sprawdź: Zarządzanie i inżynieria produkcji na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

Dla kogo są te studia?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to stosunkowo nowy kierunek, który pojawił się na skutek zauważonej przez władze uczelni niszy na rynku pracy. Z pewnością jest on innowacyjny i przyszłościowy, jednak aby na nim studiować, trzeba mieć określone predyspozycje. Został stworzony dla osób o ścisłym umyśle, wyróżniających się zdolnościami analitycznymi oraz technicznymi. Powinny być również otwarte i komunikatywne, co pomoże w późniejszym zarządzaniu zespołem. Ważne są także ambicja, determinacja, systematyczność oraz otwartość na różnorodne wyzwania. To idealny kierunek dla osób szukających ciekawej pracy w sektorze zarządzania.

Gdzie szukać pracy?

Absolwenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji mogą liczyć na zatrudnienie w licznych przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach z branży usługowej oraz sektorze administracji. Otworem stoją przed nimi stanowiska kierownicze i menedżerskie. Mogą zarządzać procesami produkcji, zasobami ludzkimi oraz finansowymi. Są również doskonale przygotowani do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)