Opublikowano

Wybitnie zdolni mają czas do piątku

Wybitnie zdolni mają czas do piątku

Dobiega końca nabór utalentowanych uczniów do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym – poinformował PAP Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nowe zgłoszenia można nadsyłać tylko do piątku 30 czerwca.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci już od ponad 30 lat pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach naukowych i artystycznych. Organizuje obozy naukowe, warsztaty i wiele innych projektów dla zdolnej młodzieży z całej Polski.

Program jest adresowany do uczniów, którzy pragną rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a w szkole i najbliższym otoczeniu nie znajdują wyzwań na miarę swoich możliwości. Podczas kwalifikacji brane są pod uwagę przede wszystkim wyniki własnej pracy uczniów (w tym prace badawcze, opisy eksperymentów lub rozwiązania zadań, próby literackie itp.), a także osiągnięcia w konkursach i olimpiadach (choć ich posiadanie nie jest warunkiem koniecznym). Przez Program Funduszu przeszło w ciągu niemal 35 lat kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków. Dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści.

Program oferuje pomoc merytoryczną. Wybrani uczniowie mają możliwość nieodpłatnego udziału w zajęciach przygotowanych i prowadzonych specjalnie dla nich przez pracowników najlepszych polskich uniwersytetów i placówek Polskiej Akademii Nauk. Warsztaty, obozy, seminaria, staże badawcze organizowane przez Fundusz dają szansę kontaktu z wybitnymi przedstawicielami różnych dziecin wiedzy oraz samodzielnej pracy nad wybranymi problemami badawczymi z wykorzystaniem nowoczesnych metod i sprzętu laboratoryjnego.

Zgłoszenia należy nadsyłać przez internet.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej funduszu (www.fundusz.org).

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)