Opublikowano

Wybitni młodzi naukowcy otrzymali stypendia szefa resortu nauki

211 wybitnych młodych naukowców, w tym 29 doktorantów, otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – poinformował w piątek resort nauki. Na ich sfinansowanie przeznaczono ponad 40 mln zł.

Minister nauki i szkolnictwa wyższej Jarosław Gowin uhonorował stypendiami młodych naukowców, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.

Laureaci będą otrzymywali stypendia w wysokości 5390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.

Z informacji resortu nauki wynika, że w tym roku przyznano o 30 stypendiów więcej niż w ostatniej edycji. Najwięcej stypendystów wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego (23), Uniwersytetu Warszawskiego (17) i z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (10).

W tym roku wpłynęło prawie 1,5 tys. wniosków o przyznanie stypendium, z czego ok. 1,4 tys. spełniło warunki formalne i zostało poddanych ocenie. Wnioski oceniał zespół doradczy, wyłoniony spośród kandydatów zgłaszanych Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców.

Stypendia przyznano doktorantom lub nauczycielom akademickim, którzy nie posiadają stopnia doktora albo posiadają stopień doktora, ale od tego momentu nie upłynęło 7 lat.

Lista stypendystów dostępna jest na stronie resortu nauki.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)