Opublikowano

UKSW i Uniwersytetu w Oksfordzie razem na rzecz cyberbezpieczeństwa

UKSW i Uniwersytetu w Oksfordzie razem na rzecz cyberbezpieczeństwa

Działania służące rozwojowi nauk z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz utworzenie wiodącego ośrodka kompetencji i informacji w tej dziedzinie to główne cele współpracy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z Uniwersytetem w Oksfordzie.

Porozumienie o współpracy podpisano 5 września w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie. Umowę podpisali m.in.: Jonathan Knott – ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce; ks. prof. Stanisław Dziekoński – rektor UKSW i prof. Michael Goldsmith z University of Oxford.

Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński podczas spotkania powiedział, że uczelnia podjęła już pierwsze kroki na rzecz rozwoju nauk z zakresu cyberbezpieczeństwa: ukończyła z powodzeniem projekt utworzenia Centrum Technologii Informacyjnych. Wyszła też z inicjatywą utworzenia Technopolish – projektu dającego szansę i możliwość rozwijania się polskiej myśli technicznej i informatycznej.

Ks. prof. Dziekoński wyraził również nadzieję, że solidne fundamenty wypracowane przez UKSW, a także doświadczenia brytyjskich partnerów umożliwią stworzenie samodzielnego, międzynarodowego ośrodka kształcenia ekspertów w obszarze nowoczesnych technologii, w szczególności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)