Opublikowano

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do programu grantowego „Talenty Jutra”

Praca licencjacka - schemat postępowania

Do 30 września trwa przyjmowanie zgłoszeń do programu grantowego „Talenty Jutra”. Uzdolnieni w dziedzinie nauk ścisłych młodzi ludzie w wieku 19-25 lat mogą otrzymać 25 tys. zł. Konkurs organizuje powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego Fundacja „Empiria i Wiedza”.

„Talenty Jutra” to program, którego celem jest inspirowanie młodych ludzi do tworzenia innowacji i realizacji projektów naukowo-badawczych w naukach ścisłych i medycynie – podają organizatorzy przedsięwzięcia w komunikacie. Obecnie trwa nabór do drugiej edycji programu.

Do programu można zgłaszać projekty badawcze będące w trakcie realizacji, wpisujące się w jedną z sześciu kategorii: biotechnologia, informatyka i nauki inżynieryjno-techniczne, nauki biologiczne, nauki o zdrowiu i medycyna, nauki chemiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, nauki fizyczne i astronomia, projekty dotyczące 3W (woda-wodór-węgiel).

Kapituła programu, w skład której wchodzą naukowcy i przedsiębiorcy inwestujący inwestują w badania, na podstawie zgłoszeń wyłania finalistów.

Drugi etap to spotkanie młodych naukowców i wynalazców z członkami komisji podczas sesji pitchingowych, w czasie których, finaliści w kilka minut muszą przekonać do swoich innowacyjnych projektów i przedstawić możliwości ich wdrożenia.

„W pierwszej edycji programu otrzymaliśmy niemal 100 zgłoszeń nowatorskich prac naukowych i wynalazków, z których wyłoniliśmy 50 finalistów. Wśród nagrodzonych grantem 20 projektów są np. dron z zestawem do reanimacji, Skin Preventer – inteligentny system wspomagania diagnostyki zmian skórnych czy opracowanie biokompatybilnego prekursora implantu kostnego z wykorzystaniem technik polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu” – powiedziała Zuzanna Piasecka, prezes zarządu Fundacji Empiria i Wiedza, cytowana w komunikacie.

Więcej informacji o programie i warunkach zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym programu “Talenty Jutra”.(PAP)

uka/ agt/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)