Opublikowano

Trwa głosowanie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Trwa głosowanie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

21 zagranicznych studentów uczących się w Polsce nominowano w szóstej edycji konkursu Interstudent 2015. Jeden z nominowanych otrzyma Nagrodę Specjalną dla Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce, którą przyznają internauci. Internetowe głosowanie trwa tylko do 14 stycznia.

W Polsce jest już ponad 50 tysięcy studentów obcokrajowców. Trzej najlepsi z nich uhonorowani zostaną w konkursie Interstudent 2015, organizowanym w ramach programu “Study in Poland” prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną “Perspektywy”.

Do szóstej edycji konkursu polskie uczelnie zgłosiły 130 kandydatur. Wśród nich są Ukraińcy, Białorusini, Hindusi, kandydaci z Armenii, Chin, Egiptu, Gruzji, Hiszpanii, Izraela, Kanady, Kenii, Korei Południowej, Namibii, Rosji, Słowacji, Sri Lanki, Syrii i Włoch.

Wszyscy oni wykazują się ponadprzeciętną aktywnością: biorą udział w życiu naukowym, organizują akcje charytatywne, tworzą filmy, organizują festiwale, pomagają kolegom w aklimatyzacji w Polsce. “To fantastyczni młodzi ludzie, którzy naprawdę wiele wnoszą w nasze życie akademickie” – podkreśla prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński.

Kapituła konkursu – pod kierunkiem prof. Włodzimierza Nykiela, rektora Uniwersytetu Łódzkiego – wybrała 21 nominowanych. Spośród nich wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. W konkursie przyznana zostanie również Nagroda Specjalna dla Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce. Otrzyma ją ten z kandydatów, który zdobędzie najwięcej głosów w internetowym plebiscycie. Głosowanie odbywa się poprzez stronę: www.studyinpoland.pl/interstudent , na której przedstawione są też sylwetki kandydatów. Głosy można oddawać do północy 14 stycznia.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 21 stycznia podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku towarzyszącej konferencji “Studenci zagraniczni w Polsce 2015”.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)