Opublikowano

Tłumacze na start – konkurs dla studentów

Studenci posługujący się językiem angielskim i niemieckim mogą wziąć udział w konkursie lingwistycznym „Tłumacze na start”, który odbędzie się 2 grudnia w Warszawie.

Główną nagrodą dla pięciu autorów najlepszych tłumaczeń z każdego języka będą płatne praktyki w agencji tłumaczeń, roczny kurs językowy, materiały dydaktyczne, licencje i szkolenia.

Konkurs ma zachęcić studentów do podnoszenia kwalifikacji językowych i translatorskich oraz ułatwić najlepszym kandydatom na tłumaczy wejście na rynek pracy. Zostaną oni zapoznani także ze specyfiką tłumaczeń biznesowych.

Organizatorem konkursu jest Agencja Tłumaczeń i Szkoła Językowa Skrivanek. Pierwszy etap konkursu odbywa się na uczelniach partnerskich – w tym roku zgłosiło się ich ponad 20. Studenci będą mieli za zadanie przygotowanie tłumaczenia przygotowanego tekstu. Na tej podstawie, koordynatorzy konkursu na uczelni, wybiorą 5 autorów najlepszych przekładów z danego języka. Wezmą oni udział w drugim, finałowym etapie.

Finaliści będą tłumaczyć zadane teksty z języka angielskiego lub niemieckiego na język polski, bez użycia słowników i internetu. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia.

W trzeciej edycji konkursu wzięło udział ponad 200 osób, z których 50 zakwalifikowało się do finału. W tym roku w konkursie biorą udział: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Śląska, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego oraz wojewody mazowieckiego. Partnerami konkursu są: Parlament Studentów RP, Macmillan, Stowarzyszenie „Europa i My”, Instytut Kultury Miejskiej, Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Lubelski Inkubator Przedsiębiorczości, Młodzi w Łodzi, Platforma Nojobnofun.pl oraz Stowarzyszenie Absolwenci na walizkach.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)