Opublikowano

Sylwester last minute – poradnik szybkiego planowania

Sylwester last minute - poradnik szybkiego planowania

Niektórzy z nas są na tyle zajęci codziennymi sprawami, że nie zdążyli jeszcze zaplanować, jak pożegnają stary rok, a przywitają nowy. Czy Sylwester last minute ma prawo się udać? Postaramy się doradzić, jak o to zadbać, mając nawet mało czasu.

Najważniejsza impreza

Sylwester jest przez większość z nas uważany za najważniejszą okazję do imprezy w ciągu całego roku. Nowy rok łączymy z podjęciem wyzwań, postanowień i zobowiązań, na które dotąd nie starczyło nam sił lub determinacji, dlatego zabawa sylwestrowa jest uważana za swojego rodzaju przełom, zakończenie jakiegoś etapu i rozpoczęcie nowego. Mimo to, osoby bardzo zajęte, lub mało zorganizowane zwlekają z zaplanowaniem sylwestrowej zabawy do ostatniej chwili. Podczas gdy większość ma zarezerwowane sale i pobyty, kupione sukienki i zamówione jedzenie na tę okazję, grupa tych “spóźnionych” zaczyna rozpaczliwe poszukiwanie pomysłu na spędzenie i celebrowanie tej nocy. Co ciekawe, z każdym rokiem rośnie liczba tych, którzy organizują Sylwestra jako ostatni. Czyżbyśmy byli coraz bardziej zapracowani?

Jak zaplanować Sylwestra na ostatnią chwilę?

Sposobów jest kilka. Poniżej przedstawiamy te, które gwarantują dobrą zabawę, mimo braku wcześniejszej organizacji. Weźmy pod uwagę:

  • znajomych – warto popytać, jakie mają plany, a także czy możemy się pod nie podłączyć. Impreza w klubie lub duża domówka będzie ciekawsza dzięki dodatkowym gościom i nie powinno być to problemem.
  • oferty last minute – sylwestrowy wyjazd to bardzo ciekawy pomysł. W ostatnim tygodniu poprzedzającym tę noc obniżeniu ulegają ceny ostatnich, niesprzedanych wycieczek – warto się nimi zainteresować i poszukać na portalach typu kupony.mydeal.pl , które udostępniają atrakcyjne zniżki na wycieczki i inne atrakcje.
  • starówkę – zwykle, na miejskich rynkach są organizowane koncerty, pokazy sztucznych ogni, występy kabaretów lub zespołów tanecznych. Może warto w sprawdzić w tym roku ich ofertę?
  • pomysły własne – możemy sami zorganizować zabawę sylwestrową, na którą zaprosimy wszystkie “niedobitki” wśród znajomych. Impreza przebierana? Konkurs karaoke? Wszystko zależy jedynie od nas.

Szata zdobi człowieka

Plany na sylwestrową noc to nie wszystko – musimy jeszcze się odpowiednio odziać. Bez względu na to, czy wyjedziemy na wycieczkę last minute, czy wybieramy się na prywatkę w domu znajomego, będziemy potrzebowali odpowiedniego stroju – ciepłej kurtki, balowej sukienki, okolicznościowego przebrania. Na nasze szczęście, właśnie rusza świąteczna wyprzedaż, podczas której możemy upolować brakujące sztuki odzieży w promocyjnych cenach. Warto również zainteresować się zakupami online, które są o wiele bardziej wygodne, a często także o wiele tańsze od tradycyjnych.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)