Opublikowano

Świat się zmienia

Świat się zmienia

Szybki rozwój technologii powoduje, że zmieniają się również przyzwyczajenia Polaków. Dostęp do Internetu na wielu, nawet podręcznych urządzeniach, sprawia, że spędzamy godziny na czytaniu wiadomości, przeglądaniu mediów społecznościowych oraz zakupach w sieci. Szczególnie te ostatnie są coraz bardziej popularne. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zarabianie przez Internet i tam „przenosi” większość swoich aktywności.

Co mogę robić?

Praca w domu przestała się już kojarzyć ze skręcaniem długopisów czy chociażby szyciem. Coraz więcej osób traktuje zarabianie przez Internet jako zajęcie dodatkowe, a spora grupa związała z nim swoją karierę zawodową. W ten sposób można robić wiele, wykorzystując rozwijającą się technologię i możliwości, jakie daje sieć. Przede wszystkim freelancer może w domu świadczyć usługi, do których potrzebuje komputera. Może to być copywriting, projektowanie stron internetowych czy grafiki. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju działania marketingowe. Zarabianie przez Internet wielu osobom kojarzy się z tworzeniem własnej społeczności poprzez kanały typu Youtube, blogi, media społecznościowe. W ten sposób można sprzedawać własne produkty lub tworzyć reklamę dla innych firm. Pracując w domu, możemy również założyć sklep internetowy i zarabiać na rynku e-commerce. Możliwości jest wiele, a śledząc rozwój Internetu jesteśmy w stanie zauważyć, że ten sposób zarabiania będzie coraz popularniejszy.

Praca dla każdego?

Wokół pracy freelancera narosło wiele mitów. To nie jest tak, że jest to proste, łatwe i przyjemne zadanie. Zarabianie przez Internet wymaga kreatywności i doskonałej organizacji miejsca i czasu pracy. Jeśli taka praca jest czymś innym od tego, co do tej pory robiłeś, to trzeba będzie zainwestować czas i pieniądze w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, Czasem będziemy też potrzebowali specjalistycznego oprogramowania. Dodatkowo zarabianie przez Internet wymaga inwestycji w stronę internetową, domenę, skrypt sklepu lub po prostu reklamę.

Praca w domu, niezależnie od tego czy traktujesz ją jako dodatkowe źródło dochodów czy jest to twoja działalność, wymaga dużo samodyscypliny. Zastanów się, czy wytrzymasz, siedząc kilka godzin dziennie przy komputerze i wykorzystując (zazwyczaj) pokłady kreatywności. Po drugie, jeśli masz małe dzieci lub inne zobowiązania przemyśl, czy w domu znajdziesz przestrzeń, by się skoncentrować.

Zarabianie przez Internet pozwala na rozwój i niezależność. Więc zamiast się zastanawiać, zacznij działać.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)