Opublikowano

Stypendium językowe na Malcie – za darmo

Stypendium językowe na Malcie – za darmo

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak duże znaczenie w karierze zawodowej ma znajomość języka angielskiego. Dotyczy to nie tylko menedżerów międzynarodowych firm i osób zajmujących się kontaktami z zagranicznymi przedsiębiorcami. Język angielski staje się podstawowym narzędziem komunikacji w całym zachodnim świecie. Właściciele firm doskonale zdają sobie sprawę z tego zjawiska i zatrudniając nowych pracowników, zwracają dużą uwagę na certyfikaty, potwierdzające znajomość języka angielskiego. Zwłaszcza dla osób wkraczających dopiero na rynek pracy, kurs językowy odbyty w prestiżowej i akredytowanej szkole może uatrakcyjnić CV. Tylko jak go zdobyć? Okazuje się, że to nie takie trudne, a na dodatek może okazać się całkowicie darmowe.

Darmowa nauka na Malcie

Renomowane szkoły językowe oferują kursy, których kosztów nie jest łatwo pokryć z kieszeni studenta, albo osoby nieaktywnej zawodowo. Z kolei bez znajomości języka trudniej o nieźle płatną pracę, która pomogłaby zdobyć fundusze na zakończony certyfikatem kurs. Wyjściem z tego błędnego koła może okazać się Szkoła Języka Angielskiego Maltalingua. Placówka, mieszcząca się na słonecznej Malcie, daje szansę na rozwój, fundując stypendium na kurs językowy. W ten sposób wychodzi naprzeciw młodym ludziom, którzy zaczynają stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Mowa tu przede wszystkim o studentach i osobach z przerwą zawodową, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje. Stypendium jest całkowicie bezpłatne i obejmuje dwutygodniowy kurs w komfortowym ośrodku szkoleniowym na Malcie. Poza samym kursem stypendium obejmuje także zakwaterowanie w dwuosobowych pokoju w apartamencie szkolnym, a także transfer lotniskowy w obie strony. Każdy ukończony kurs szkoła potwierdza certyfikatem. To fantastyczna okazja na zdobycie wartościowego doświadczenia w niepowtarzalnym klimacie Malty, nie ponosząc przy tym praktycznie żadnych kosztów własnych.

Stypendium językowe na Malcie – za darmo

Jak zdobyć stypendium językowe?

Pierwszym i jedynym krokiem do aplikowania o stypendium, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://www.maltalingua.pl/stypendium-jezykowe/. Poza podaniem swoich podstawowych danych ważne jest dobre umotywowanie aplikacji. W kilku zdaniach należy opisać, dlaczego właśnie Tobie należy się to stypendium. Ze względu na ideę, jaka przyświeca fundatorom stypendium, największe szanse na jego zdobycie mają uczniowie, studenci, absolwenci i osoby z przerwą w aktywności zawodowej. Raz na pół roku, spośród wszystkich kandydatów zostanie wybrana przynajmniej jedna osoba, która będzie mogła cieszyć się darmowym kursem językowym w renomowanej szkole z międzynarodową akredytacją EAQUALS prowadzonym przez wykwalifikowanych i doświadczonych native speakers.

Stypendium językowe jest otwarte i aplikacje można składać przez cały rok. Jedynym warunkiem jest ukończenie osiemnastego roku życia w momencie jej składania. Uczestnik może wybrać sobie termin odbycia kursu, ale w ramach czasowych, które ustala fundator. Przyznanie pierwszych stypendiów planowane jest na marzec 2019 roku, a kolejne osoby wybierane będą co pół roku, co daje większej liczbie osób możliwość skorzystania z darmowej nauki.

Dlaczego właśnie Maltalingua?

Mieszcząca się na Malcie brytyjska szkoła językowa, jest jedną z najlepszych placówek w tym kraju. Gwarantuje to prestiżowa akredytacja EAQUALS, przyznawana szkołom o najwyższych standardach nauczania języka angielskiego. Warunkiem przyznania takiej akredytacji jest spełnienie szeregu wymagających standardów i zdobyciu pozytywnych opinii w 12 kategoriach inspekcji. MALTALINGUA otrzymała wyróżnienie jako szkoła doskonała w 8 z 12 kategorii, co czyni ją jedną z najwyżej akredytowanych szkół językowych na Malcie.

Także warunki nauki są bardzo komfortowe. Budynek szkoły położony jest nad zatoką w zabytkowej części miasta St. Julian’s. Do nauki przeznaczono nowoczesne, klimatyzowane sale z dostępem do bezprzewodowego internetu. Standardowym wyposażeniem sal są projektory i multimedialne tablice. W czasie między zajęciami kursanci mają do dyspozycji kawiarnię, prywatny basen, taras na dachu szkoły. Niezapomniany klimat śródziemnomorskiej wyspy i rozrywkowa część starego miasta w połączeniu z międzynarodowym towarzystwem kursantów z całej Europy są miłym dodatkiem do nauki.

Malta – wyjątkowa wyspa

Nieprzypadkowo Malta jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nauki języka angielskiego. Ma na to wpływ nie tylko klimat i pogoda, ale także uwarunkowania polityczne i historyczne. Przez 164 lata Malta była brytyjską kolonią, czego pozostałością jest język angielski jako urzędowy. Nie ma chyba lepszego miejsca na sprawdzenie w praktyce swoich umiejętności, zdobytych podczas kursu. Dużym atutem jest także mała odległość, dzieląca wyspę od większości krajów europejskich. Malta jest także członkiem strefy Schengen, dlatego do podróżowania w tym kierunku nie będzie potrzebny żaden dodatkowy dokument poza dowodem osobistym.

Nie każdy może sobie pozwolić na kurs językowy na Malcie, w dodatku zakończony certyfikatem i w szkole Maltalingua to rozumieją. Fundują darmowe stypendia dla wybranych osób z nadzieją, że kilka osób będzie mogło bez kompleksów rozpocząć karierę zawodową ze swobodną znajomością języka angielskiego.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)