Opublikowano

Studia nie muszą być nudne, wybierz ciekawy kierunek

Studia nie muszą być nudne, wybierz ciekawy kierunek

Po 3 lub 5 latach nauki akademickiej możesz wejść w rolę nie tylko informatyka, nauczyciela, dziennikarza czy ekonomisty, ale i zatrudnić się jako profesjonalny coach, specjalista do spraw zielarstwa lub wywiadu gospodarczego.

Studia nie muszą być nudne, wybierz ciekawy kierunek

Marzy ci się oryginalny, nieszablonowy kierunek studiów, na którym mógłbyś rozwijać unikalne w swojej kategorii umiejętności? Prezentujemy ranking 5 prawdopodobnie najbardziej oryginalnych specjalizacji, o których możesz pomyśleć, kiedy w ręce będziesz miał już zdaną maturę. 

1. Uniwersytet Śląski proponuje studia dla przyszłych coachów

Coaching wydaje się doskonałą propozycją, jeśli pasjonujesz się filozofią, psychologią oraz rozwojem osobistym i masz poczucie, że nadajesz się na lidera. UŚ zapewnia, że po studiach  doradztwa filozoficznego i coachingu możesz pracować jako specjalista HR, coach rozwoju osobistego, biznesu oraz kariery, a także pośrednik informacji oraz mediator.

Gdzie? Uniwersytet Śląski w Katowicach na Instytucje Filozofii.

2. Wejdź w buty administratora przestrzeni miejskiej

Marzy ci się kierunek, po którym mógłbyś pracować w administracji publicznej, placówkach kultury lub agencjach rozwoju regionalnego? Spróbuj swoich sił na studiach miejskich (!), które proponuje m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Po ukończeniu tego typu studiów możesz prowadzić także swój biznes doradzając firmom w zakresie realizacji inicjatyw obywatelskich i planowania przestrzennego.

Gdzie? Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk o Ziemi.

3. Realizuj się jako specjalista ds. bezpieczeństwa wewnętrznego

Bezpieczeństwo wewnętrzne to odpowiednia propozycja dla wszystkich tych, którym marzy się praca w wywiadzie gospodarczym, detektywistyce oraz formacjach odpowiadających za ochronę w służbach mundurowych i komórkach antykryzysowych.

Gdzie? Bezpieczeństwo Wewnętrzne Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji.

4. Terapeuta zielarski na wyciągnięcie ręki

Zielarstwo i terapie roślinne to jeden z kierunków proponowanych przez UP w Lublinie. Na zajęciach dowiesz się, jak hodować, suszyć i przetwarzać popularne uprawy roślinne oraz w jaki sposób wykorzystywać swoją wiedzę w kosmetyce, lecznictwie i dietetyce.

Gdzie? Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)