Opublikowano

Studia na kierunku Zarządzanie – dlaczego warto?

Wybór ścieżki zawodowej to dla młodych ludzi najważniejsza decyzja w życiu. Warto więc postawić na taki kierunek studiów, który nie tylko da w przyszłości dobrze płatne zatrudnienie, ale również pozwoli na realizowanie swoich pasji. Studia z Zarządzania oferują ogromne możliwości, dlatego też od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością.

Dla kogo przeznaczone są studia na kierunku Zarządzanie?

Zarządzanie zaliczane jest do interdyscyplinarnych kierunków studiów. To idealny wybór dla osób o szerokim spektrum zainteresowań. Świetnym kandydatem na ten kierunek będzie maturzysta, który posiada predyspozycje menadżerskie i widzi się w przyszłości na stanowisku kierowniczym. Zarządzanie chętnie studiują również przedsiębiorcy, którym zależy na jeszcze lepszym zarządzaniu własną firmą oraz osoby, które marzą o awansie do kadry kierowniczej.

Program nauczania

Studiowanie Zarządzania przygotowuje do kierowania firmą lub jej jednostkami. Edukacja obejmuje planowanie, organizację oraz koordynację procesów zachodzących w organizacji. Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. W ramach kształcenia student ma do wyboru wiele specjalizacji. Program kształcenia obejmuje zarówno nauki ścisłe, jak i zagadnienia humanistyczne. Studenci zgłębiają wiedzę z zakresu prawa, makro- i mikroekonomii, statystyki, marketingu, psychologii i socjologii. Absolwenci tego kierunku doskonale orientują się w aktualnych realiach gospodarczych, a zdobyte umiejętności potrafią zastosować w praktyce. Po ukończeniu studiów licencjackich możliwa jest kontynuacja nauki na studiach magisterskich na tym samym lub spokrewnionym kierunku.

Czy warto studiować Zarządzanie?

Za największą zaletę tego kierunku uważa się jego uniwersalność. Po ukończeniu studiów z Zarządzania przed absolwentem otwierają się szerokie perspektywy zatrudnienia na różnych stanowiskach. Idealnie sprawdzają się w roli menedżerów, team leaderów, kierowników projektów i dyrektorów. Z powodzeniem mogą prowadzić także własną działalność gospodarczą. Co więcej, absolwenci Zarządzania mogą liczyć na zadowalające wynagrodzenia.

Jak wybrać uczelnię?

Przy wyborze uczelni warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dobrą propozycją będzie szkoła wyższa, która kładzie nacisk na umiejętności praktyczne. W toku zajęć powinny być wykorzystywane nowatorskie metody dydaktyczne, które pomogą lepiej zrozumieć najważniejsze aspekty zarządzania. Jeśli uczelnia oferuje zajęcia w języku angielskim, absolwent ma wówczas większą szansę na znalezienie zatrudnienia w międzynarodowej korporacji lub za granicą.

Studiuj Zarządzanie w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Przyszłym studentom Zarządzania WSEiZ proponuje licencjackie studia o praktycznym profilu kształcenia. Studenci mogą wybierać spośród czterech specjalizacji:

  • Biznes międzynarodowy,
  • Grafika komputerowa i media społecznościowe,
  • Handel i usługi logistyczne,
  • Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych.

Absolwent tej uczelni posiada kompetencje niezbędne dla wdrażania metod marketingowych, wyboru optymalnego modelu biznesowego, skutecznej komunikacji z rynkiem, a także diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem. Co ważne, oprócz polskiego dyplomu studenci mogą uzyskać również amerykański dyplom Bachelor of Science in Business Management wydawany przez Herzing University (USA). Możliwa jest także kontynuacja edukacji na studiach II stopnia na kierunku Zarządzanie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)