Opublikowano

Studia Executive MBA – dlaczego warto?

Programy MBA – Master of Business Administration – cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. W Polsce dostępnych jest ich kilkadziesiąt – są one adresowane do kadry menadżerskiej. Wśród nich znajdują się m.in. studia Executive MBA.

Executive MBA – co to takiego?

Executive MBA to jeden z kursów MBA skierowanych do menedżerów z dłuższym stażem zawodowym. Oferta w tym zakresie została stworzona z myślą o wyższej kadrze kierowniczej przedsiębiorstw, firm oraz różnego rodzaju organizacji. Celem tych studiów jest rozwijanie umiejętności oraz podnoszenie kwalifikacji, przy czym największy nacisk kładzie się tutaj na praktyczne aspekty zarządzania. Studia trwają od 1. roku do 2. lat. W Polsce podjąć je można m.in. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Executive MBA – największe zalety

Program studiów Executive MBA składa się z przedmiotów odnoszących się do każdej dziedziny zarządzania. Z uwagi na to, że słuchaczami są osoby z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym, nie ma konieczności wdrażania nauki podstaw zarządzania.  Formuła studiów ma elastyczny charakter – są one prowadzone w trybie weekendowym, w związku z czym nie kolidują z pracą zawodową. Krótki i skondensowany program daje możliwość ukończenia studiów zaledwie w 3 semestry. Udział w takim programie zazwyczaj wiąże się także z sesjami wyjazdowymi za granicę, co jest znakomitą okazją do poznania nie tylko innych kultur, ale i odmiennego podejścia biznesowego. To także szansa na zawarcie nowych znajomości, które w świecie biznesu są bezcenne.

Executive MBA – o tym warto pamiętać!

Decydując się na uczestnictwo w programie Executive MBA, trzeba liczyć się z tym, że wymagają one poświęcenia dużej ilości czasu na naukę poza zajęciami. Nie należy ich traktować jako sposobności na zdobycie określonej specjalizacji, ponieważ nie to jest ich kluczowym założeniem. Oczywiście pomagają w rozwoju zawodowej kariery i dają szereg dodatkowych korzyści takich jak np. międzynarodowe certyfikaty z zakresu marketingu.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)