Opublikowano

Studencie zadbaj o kręgosłup! Zainwestuj w krzesło biurowe

Studencie zadbaj o kręgosłup! Zainwestuj w krzesło biurowe

Często bolą Cię plecy? Spędzasz wiele godzin na niewygodnych krzesłach lub w łóżku ucząc się do egzaminów? Zadbaj o swoje zdrowie i zainwestuj w krzesło biurkowe. Jest to zdrowa alternatywa dla niewygodnego stołka. Dowiedź się na co zwrócić uwagę wybierając krzesło biurowe.

Po co mi krzesło biurowe?

Zakup mebli biurowych do pokoju wydaje Ci się głupi i bezsensowny? Nic bardziej mylnego. Prawdopodobnie wiele godzin w ciągu dnia spędzasz w pozycji siedzącej. Najczęściej korzystasz z niewygodnych krzeseł na uczelni lub w bibliotece. Później przychodzi czas, gdy musisz napisać lub pouczyć się na zajęcia w domu. I znowu siadasz na niewygodnym krześle przy biurku lub co gorsza uczysz się w łóżku, a piszesz na kolanie. Czy nie lepiej było by usiąść na komfortowym krześle które będzie wsparciem dla kręgosłupa? Nawet korzystanie z komputera lub granie w gry może być przyjemniejsze jeżeli siedzimy wygodnie ale zachowując jednak zdrowa postawę.

Jak wybrać krzesło biurowe?

Planując zakup takiego krzesła najlepiej jest rozejrzeć się w Internecie. Co do samego zakupu polecamy jednak udać się do odpowiedniego sklepu, usiąść i sprawdzić, jakie fotele spełniają nasze oczekiwania. Dobre krzesło biurowe powinno przede wszystkim posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska. W praktyce oznacza to dostosowanie fotela do naszego wzrostu. Kupując zwykłe krzesło nie mamy możliwości regulacji go do naszego wzrostu. Osoba która ma 190 cm potrzebuje krzesła na innej wysokości niż przykładowo ktoś kto ma 160cm. Kolejnym ważnym elementem jest oparcie. Powinno by ona odpowiednio wyprofilowane, tak aby podpierać odcinek lędźwiowy oraz kark. Zła postawa w trakcie siedzenie może być przyczyną nie tylko bólu pleców ale także bólu głowy. Dobrze jeżeli krzesło biurowe posiada również regulację odchylenia oparcia. Kolejnym niezbędnym elementem są podłokietniki. Przydatne są w szczególności, gdy często korzystamy z komputera – zapewniają oparcie dla naszych rąk. Przechodząc w dół, zwróć uwagę na podstawę fotela. Powinna być ona co najmniej pięcioramienna. Taka podstawa pozwoli zachować nam równowagę na krześle oraz uniemożliwi huśtanie się. Ostatnim elementem na który charakteryzuje dobre krzesło biurowe to mobilność. Fotel powinien posiadać kółeczka, które umożliwia przemieszczanie się na nim bez konieczności szurania po podłodze. Najlepiej wybrać takie kauczukowe. Jeżeli nie ma takich w ofercie, zaopatrz się w przeźroczystą matę podłogową która uchroni podłogę w mieszkaniu. Uwaga – ma to szczególne znaczenie gdy wynajmujemy mieszkanie, nikt nie chce być obciążony kosztami cyklinowania parkietu. Kupując krzesło biurowe zwróć też uwagę na jego obicie. Materiał z którego jest wykonane powinien być solidny oraz łatwy w czyszczeniu. Najlepiej sprawdzi się skóra lub nowoczesne tkaniny odporne na ścieranie.

Nadal nie jesteś przekonany?

Rozumiem. Pomyśl jednak o swoim zdrowiu. Niestety większość wad i chorób kręgosłupa wyniki z nieprawidłowego siedzenia. W swoim życiu prawdopodobnie jeszcze wiele lat spędzisz pracując za biurkiem. Zadbaj o wygodny fotel już teraz. Dodatkowo w trosce o kręgosłup warto przejść się czasem na basen lub poćwiczyć. Zdrowie jest tylko jedno.

Nie wiesz jak wyposażyć swoje mieszkanie? Sprawdź ofertę na krzesła i meble biurowe NoNameOffice! Zapraszamy do naszych biur w Krakowie i Katowicach!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)