Opublikowano

Studenci UJ zajęli pierwsze miejsce w najstarszym konkursie mediacyjnym

Studenci prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli pierwsze miejsce w najstarszym międzynarodowym konkursie mediacyjnym INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago – poinformowało w czwartek biuro prasowe uczelni.

„To duży sukces, który ogromnie cieszy” – powiedział PAP prof. Jerzy Pisuliński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie.

Skład drużyny (Jagiellonian University Mediation Team) tworzyli: Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga i Michał Żyłka. Krakowscy żacy pokonali 58 zespołów z całego świata.

Zespół zdobył pierwsze miejsce w kategorii Advocate/Client, a także szóste miejsce w kategorii Mediator. Sukces jest efektem wielomiesięcznych przygotowań prowadzonych przez utytułowanych absolwentów prawa UJ Agnieszkę Górę i Jacka Czaję.

Konkurs INADR International Law School Mediation Tournament odbył się po raz 19. Jak dotąd w konkurasach INADR (The International Academy of Dispute Resolution) uczestniczyło ponad 800 drużyn z ok. 50 krajów.

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ zwrócił uwagę, że młodzi prawnicy z UJ odnoszą liczne sukcesy też w innych konkursach, m.in. mediacji gospodarczej. Jak dodał, dzięki przygotowaniu do tego typu projektów i uczestnictwu w nich studenci doskonalą m.in. pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów.

PAP – Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)