Opublikowano

Sto staży w polskich firmach czeka na studentów i absolwentów uczelni

Sto staży w polskich firmach czeka na studentów i absolwentów uczelni

100 płatnych staży w najlepszych polskich firmach czeka na studentów i absolwentów poniżej 30. roku życia. Staże, oferowane w ramach Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, dotyczą 19 branż m.in. badań, finansów, HR, kontroli jakości, logistyki czy reklamy. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.

Osoby, które chcą skorzystać z programu powinny wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę, rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą i przesłać zgłoszenie do 15 maja 2015 roku.

W tegorocznej edycji Programu Kariera ofertę stażową, przygotowały 34 firmy członków Polskiej Rady Biznesu, m.in. Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited, Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil Gotshal & Manges. Lokalizacje staży zależą od siedziby firmy i jej oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Studenci i absolwenci mogą odbyć staż m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach czy Krakowie.

“Chcielibyśmy, aby Program Kariera był najlepszym jakościowo płatnym programem stażowym w Polsce” – zaznacza wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera Marian Owerko. “Staramy się, aby każdy z prezesów spędził ze swoimi stażystami jeden dzień, popracował z nimi, porozmawiał. Potem będziemy zbierać i ogłaszać publicznie oceny tych prezesów. Wszystko po to, aby szefowie największych firm w Polsce zrzeszeni w PRB osobiście zaangażowali się w zapewnienie wysokiej jakości naszych staży” – dodaje.

Program każdego ze staży jest szczegółowo opracowany, aby przed młodymi ludźmi stawiać wzrastające wyzwania biznesowe, pozwalające zastosować zdobytą wiedzę w środowisku biznesowym oraz skonfrontować własne wyobrażenia z realnym światem. Każdy staż ma swojego opiekuna – mentora, na którego wsparcie i wiedzę stażysta zawsze może liczyć. W ramach każdego stażu uczestnika czeka również kilka godzin przepracowanych wspólnie z szefem firmy.

“Udział w Programie Kariera to dotychczas najlepsze doświadczenie zawodowe, jakie miałam okazję zdobyć. Dzięki odbytym praktykom, od podszewki poznałam obszar zasobów ludzkich, który mnie najbardziej interesuje, czyli rekrutację pracowników” – mówi laureatka Programu Kariera Małgorzata Wiśniewska. “W Programie najbardziej cenię sobie wsparcie mentora, na którego zawsze mogłam liczyć, i który dzielił się ze mną swoją wiedzą. Niemniej istotne było umożliwienie mi uczestnictwa w każdym etapie rekrutacji, od tworzenia ogłoszeń po zatrudnianie pracowników” – dodaje.

Polska Rada Biznesu jest Stowarzyszeniem zrzeszającym prezesów i właścicieli największych polskich i działających w Polsce firm międzynarodowych.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)