Opublikowano

SGH wśród najlepszych kierunków magisterskich z zarządzania

Jak napisać dobrą pracę dyplomową, której promotor nie odrzuci?

Szkoła Główna Handlowa to jedyna polska uczelnia, która znalazła się w rankingu „Financial Times” na najlepsze na świecie programy magisterskie z zarządzania. Najlepszy w zestawieniu jest kierunek prowadzony przez szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.

W rankingu Global Masters In Management przygotowywanym przez Financial Times znalazło się 95 najlepszych programów magisterskich na całym świecie.

W rankingu znalazła się tylko jedna uczelnia z Polski: Szkoła Główna Handlowa. W zestawieniu znalazły się aż dwa programy magisterskie oferowane przez SGH. Program CEMS Master In Management współorganizowany przez SGH w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował na miejsce 68 (z 73.).

Na czele znajduje się szwajcarski uniwersytet z St. Gallen, drugie miejsce zajmuje HEC z Paryża, na trzecim miejscu – hiszpańska IE Business School. Uniwersytet Korwina w Budapeszcie jest 70., a Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze 82.

„Wyniki rankingu to kolejny sygnał, że absolwenci zarządzania w SGH świetnie radzą sobie na rynku pracy. Średnie zarobki ankietowanych absolwentów zarządzania wyniosły 48 090 USD według parytetu siły nabywczej (wzrost z 45374 USD w 2016 r.). Aż 93 proc. ankietowanych znalazło pracę w ciągu trzech miesięcy od zakończenia studiów. Zarządzanie w SGH jest jedynym bezpłatnym kierunkiem w zestawieniu dziennika” – informuje uczelnia na swojej stronie internetowej.

Na pozycję w rankingu „Financial Times” Global Masters In Management składają się wyniki z trzech obszarów badania. Pierwszym są ankiety przeprowadzane wśród absolwentów badanego kierunku, w których odpowiadają oni na pytania dotyczące ich kariery zawodowej, wysokości zarobków czy osiągnięć założonych zawodowych celów. Drugim obszarem są pytania o różnorodność szkoły pod względem m.in. odsetka kobiet wśród kadry naukowej, cudzoziemców wśród studentów, wykładowców itd. W trzecim obszarze wzięto pod uwagę tzw. internacjonalizację, czyli m.in. udział w programach międzynarodowych, czyli mobilność pracowników, studentów a także naukę języków obcych.

Szczegółowe wyniki rankingu są dostępne na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2017

Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)