Opublikowano

Ruszyły zgłoszenia do VIII edycji stypendium im. Leopolda Ungera

Do 15 maja młodzi dziennikarze i adepci dziennikarstwa – studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia – mogą zgłaszać swoje kandydatury do VIII edycji stypendium im. Leopolda Ungera. Dla zwycięzców przewidziano m.in. staż w dzienniku “Le Soir” w Brukseli.

Patronem nagrody jest Leopold Unger (1922-2011), wybitny dziennikarz, publicysta, komentator spraw międzynarodowych, jeden z ważniejszych twórców paryskiej “Kultury”, w ostatnich latach życia często przyjeżdżał na UMCS. Spotykał się ze studentami, wykładał na Wydziale Politologii, prowadził warsztaty dziennikarskie. W 2009 r. otrzymał doktorat honoris causa tej uczelni. W testamencie przekazał UMCS swoje archiwum i bibliotekę.

W ósmej odsłonie stypendium im. Leopolda Ungera do zdobycia jest stypendium w formie nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys. zł za utwór publicystyczny spełniający kryteria dziennikarstwa poważnego. Przewidziano też stypendia w postaci stażów: w redakcji belgijskiego dziennika „Le Soir” w Brukseli, w dzienniku „Gazeta Wyborcza” i w tygodniku „Polityka” w Warszawie. Stypendyści będą też pracować jako obsługa prasowa w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Stypendium im. Leopolda Ungera to cykliczny program stypendialny, zainicjowany przez Rodzinę Patrona, który został uruchomiony w 2013 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na stronie internetowej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 maja.

PAP – Nauka w Polsce

szz/ agt/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)