Opublikowano

Resort nauki zaleca, by uczelnie rozważyły zawieszenie poboru opłat za studia

Resort nauki w środowym komunikacie zalecił, by uczelnie rozważyły zawieszenie poboru opłat za studia. Ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym i czasowym zawieszeniem kształcenia w uczelniach.

“Biorąc pod uwagę szczególną sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rekomenduje władzom uczelni rozważenie możliwości zawieszenia pobierania od studentów opłat za studia” – napisano w środę na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Resort nauki chce w ten sposób ograniczyć obciążenia finansowe studentów w sytuacji, kiedy – w związku z zagrożeniem epidemiologicznym – zamknięto wiele miejsc, w których pracowali studenci – np. lokali gastronomicznych.

Od 12 do 25 marca zawieszone są zajęcia dydaktyczne na polskich uczelniach. Resort nauki rekomendował uczelniom uruchomienie w tym czasie nauczania w formie e-learningu. Taka decyzja została podjęta w związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)