Opublikowano

Resort nauki podpisał umowę z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu

Resort nauki podpisał umowę z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu

Zintensyfikowanie polsko-austriackiej współpracy naukowej ma być rezultatem umowy podpisanej przez resort nauki i Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu (IWM). Dzięki umowie polscy studenci, doktoranci i pracownicy naukowi będą mogli korzystać z programów stypendialnych i grantów naukowych IWM.

Porozumienie o współpracy z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) podpisał w czwartek wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Aleksander Bobko, a ze strony IWM rektor Instytutu – prof. Shalini Randeria.

“Dzięki zawartej umowie polscy studenci, doktoranci i pracownicy naukowi będą mogli korzystać z programów stypendialnych i grantów naukowych oferowanych przez IWM w latach 2017–2019. Polscy naukowcy będą mogli również zasiadać we władzach Instytutu” – poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

Zawarte porozumienie – informuje MNiSW – przyczyni się do intensyfikacji polsko-austriackiej współpracy naukowej w najbliższych latach. Polski wkład finansowy pozwoli na wzmocnienie aktywności Instytutu oraz pełniejszą realizację celów statutowych organizacji. W latach 2014-2016 Polska płaciła na rzecz Instytutu 750 tys. euro rocznie. Na potrzeby współpracy z naukowcami z polskich ośrodków, austriackie Ministerstwo Nauki, Badań i Gospodarki wspomaga Instytut taką samą kwotą.

Instytut Nauk o Człowieku jest niezależną jednostką naukową w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych. Założony w 1982 roku miał inspirować międzynarodową wymianę intelektualną oraz dialog między środowiskiem akademickim a przedstawicielami lokalnych społeczności. W ostatnich dziesięcioleciach stał się prężnym ośrodkiem życia intelektualnego w Europie.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)