Opublikowano

Resort nauki do studentów z zagranicy: wspieramy was, możecie liczyć na naszą pomoc

Rośnie rola promotorów prac dyplomowych studentów

Wspieramy was, zawsze możecie liczyć na naszą pomoc – wiceminister nauki prof. Wojciech Maksymowicz zwrócił się do studentów z zagranicy, którzy pozostają w Polsce podczas epidemii.

Wiceminister na opublikowanym w poniedziałek filmie resortu nauki w wypowiedzi po angielsku zwrócił się do studentów z zagranicy, którzy pozostali w Polsce. Poinformował o bieżącej sytuacji w związku z epidemią COVID-19.

Zapewnił, że ani uczelnie, które goszczą studentów, ani ministerstwo, nie opuszczą ich w potrzebie.

Zapowiedział, że międzynarodowe stypendia będą dalej wypłacane na czas, dopóki studenci stosować się będą do zaleceń uczelni, które ich goszczą – dotyczy to choćby rejestracji na zdalne kursy.

Poinformował, że informacje dotyczące bieżącej sytuacji można znaleźć na stronach https://go-poland.pl/pl. Z kolei Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła infolinię (+48223903500). Parlament Studentów RP przygotował zaś helpdesk, w ramach którego zagraniczni studenci mogą uzyskać informacje w 10 językach https://psrp.org.pl/international-students/

Maksymowicz przypomniał, że uczelnie wprawdzie wezwały studentów do opuszczenia akademików, ale studenci – w tym zagraniczni – którzy nie mogli lub nie chcieli ich opuścić, muszą mieć zapewnione miejsce, w którym mogą pozostać.

“Nie bójcie się prosić o pomoc” – powiedział wiceminister.

“Życie za granicą w takich okolicznościach da wam wiedzę i doświadczenie, których nie można zdobyć na żadnych zajęciach ani z żadnych podręczników. Proszę, dbajcie o siebie i innych” – zakończył.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)