Opublikowano

Rekrutacja studentów i doktorantów do programu MOST

Uczelnie mogą starać się o pieniądze na organizację staży dla studentów

Uniwersytecka Komisja Kształcenia prowadząca program mobilności studentów i doktorantów MOST rozpoczęła rekrutację na semestr zimowy i nowy rok akademicki. Z tej oferty mogą skorzystać również studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego – poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej uczelni Ewa Sapeńko.

Jak wyjaśniła, program ten to forma studiowania, która umożliwia odbycie części kształcenia w uczelni innej niż macierzysta. Nabór potrwa do 15 września br.

„Poprzez udział w tym programie istnieje możliwość poszerzenia kształcenia poprzez dostęp do kierunków studiów bądź przedmiotów nieoferowanych przez ich uczelnie macierzyste, różnorodnych programów nauczania” – powiedziała.

Program MOST dotyczy jednolitych i dwustopniowych studiów magisterskich, a także uczestników trzeciego stopnia studiów, których zainteresowania naukowe mogą być realizowane poza macierzystym uniwersytetem.

„Ponieważ uczelnie w odmienny sposób zorganizowały swoje funkcjonowanie w dobie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, studenci powinni zapoznać się z wytycznymi, które zostały przez wybraną uczelnię przyjęte” – zaznaczyła rzeczniczka.

Uniwersytet Zielonogórski jest jedną z uczelni fundacyjnych, do których należy 20 polskich uniwersytetów. Poza tym w Programie MOST uczestniczy też osiem uczelni stowarzyszonych, m.in.: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Sztuki Wojennej czy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Sapeńko dodała, że drugi z programów mobilności studentów i doktorantów – MOSTECH – prowadzony przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju został zawieszony do odwołania. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ ekr/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)