Opublikowano

Realizacje intermedialne – ciekawy kierunek dający wiele możliwości!

Realizacje intermedialne - ciekawy kierunek dający wiele możliwości!

Jeśli marzysz o pracy w teatrze, na planie filmowym, w radiu czy przy obsłudze koncertów, musisz posiadać określoną wiedzę oraz umiejętności. Współczesny sprzęt służący do rejestracji, edycji oraz emisji obrazu i dźwięku mogą obsługiwać wyłącznie doświadczeni specjaliści mający kompetencje z zakresu realizacji dźwięku oraz obsługi oświetlenia scenicznego i narzędzi multimedialnych.

Decydując się na naukę na kierunku Realizacje intermedialne w artystycznej szkole policealnej KamArti w Warszawie, zyskujesz szansę na zdobycie kwalifikacji umożliwiających obsługę rozmaitych wydarzeń artystycznych. Kierunek ten powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zyskać cenne umiejętności pozwalające na pracę dźwiękowca, oświetleniowca czy specjalisty od multimediów.

Wiedza oraz praktyka z zakresu realizacji dźwięku

Zdobycie wiedzy oraz praktyki z zakresu realizacji dźwięku jest niezbędne jeśli chcesz zawodowo zajmować się nagłaśnianiem koncertów, spektakli teatralnych oraz imprez plenerowych. Podczas zajęć będziesz uczyć się nowoczesnych technik realizacji nagłośnień i produkcji muzycznej.

Uczniowie mają do swojej dyspozycji najnowszej generacji konsoletę cyfrową, która używana jest przez specjalistów do nagłaśniania spektakli oraz innych widowisk. Zajęcia odbywają się pod opieką doświadczonego realizatora, doskonałego praktyka w tym zawodzie.  

Obsługa profesjonalnego oświetlenia scenicznego

Praca z profesjonalnym oświetleniem scenicznym bardzo często wymaga zaprojektowania planu rozmieszczenia i połączenia światła oraz innych urządzeń. W KamArti będziesz uczyć się między innymi planowania oprawy wizualnej, elektrotechniki oraz obsługi nowoczesnych urządzeń oświetleniowych i systemów sterowania światłem.

Od doświadczonych specjalistów dowiesz się jakie są systemy zamocowań oświetlenia, systemy sterowania oświetleniem oraz jak podpina się zasilanie i okablowanie sygnałów oświetlenia.

Narzędzia multimedialne

Narzędzia multimedialne bardzo często wykorzystywane są podczas spektakli teatralnych, widowisk, koncertów oraz w trakcie realizacji filmów. Podczas nauki w KamArti masz szansę zdobyć wiedzę o tym, jak projektowane są sceny świetlne, konfigurowane ekrany projekcyjne i LED oraz na czym polega grafika 2D i 3D, a także animacja.

Scenografowie multimedialni, którzy aranżują bardzo atrakcyjne wizualnie spektakle interaktywne są bardzo cenieni w branży estradowo-eventowej.

Jakie zyskujesz możliwości pracy?

Ukończenie kierunku Realizacje intermedialne w artystycznej szkole policealnej KamArti otwiera wiele możliwości pracy w teatrze, radiu, firmach nagłośnieniowych, klubach, studiach nagrań czy przy zespołach. Praca realizatora dźwięku oraz oświetleniowca cieszy się niesłabnącą popularnością.

To szkoła kształcąca przyszłych dźwiękowców, oświetleniowców, osoby specjalizujące się w multimediach, które mają szansę na dobrą pracę w ciekawym zawodzie. KamArti pomoże Ci połączyć pasję z pracą.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)