Opublikowano

Przelewy na telefon – sprawdź jeszcze prostszy sposób na rozliczenia!

Przelewy na telefon – sprawdź jeszcze prostszy sposób na rozliczenia!

Wszyscy kochamy nowoczesne technologie, które ułatwiają nam życie, i z radością z nich korzystamy. Szczególnie dotyczy to osób młodych, z których ponad 50% wybiera na co dzień bankowość mobilną. To nie przypadek, ponieważ taki wybór oznacza wygodę, swobodę i bezpieczeństwo. Poznaj zalety przelewów mobilnych i dowiedz się, jak wygląda ich najbardziej innowacyjna wersja – przelewy na telefon BLIK.

Studenckie wydatki

Student bez pieniędzy to stereotyp. Nie licząc skrajnych przypadków, bez gotówki akademickie życie wydaje się dziś wręcz niemożliwe. Nie chodzi oczywiście o obracanie dużymi kwotami, które rzeczywiście większości studentów jest obce. Ale codzienne składki na chleb z pasztetem i piwo to stereotyp. Na co w ciągu dnia spędzanego na uczelni wydajemy pieniądze?

Między innymi na posiłki pomiędzy zajęciami, które nie zawsze zdążymy przygotować w domu. W trakcie okienka warto wyskoczyć na kawę z przyjaciółmi, a po zajęciach na piwo lub bilard. Kosztowne bywa kserowanie notatek i materiałów naukowych. Pieniądze wydajemy także na bilety, napoje, a niektórzy również na papierosy.

Bez portfela, czyli bez kasy?

Czy w takich okolicznościach można obejść się bez portfela? Oczywiście! Bez karty płatniczej? Jak najbardziej. Obecnie coraz częściej naszym portfelem staje się smartfon. Bankowość mobilna to ogromna wygoda, ponieważ możemy dysponować budżetem z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Smartfonem zapłacimy za zakupy w internecie, a coraz częściej także w sklepach stacjonarnych i lokalach gastronomicznych. Wypłacimy także pieniądze z bankomatu.

To wygoda i oszczędność czasu, a poza tym bezpieczeństwo, ponieważ aplikacje mobilne banków umożliwiające dokonywanie przelewów i transakcji przy pomocy smartfona są pod tym względem mocno dopracowane. Stereotypowy student nie ma przy sobie pieniędzy, bo po prostu ich nie posiada. Prawdziwy współczesny student nie nosi portfela, bo jest nowoczesny i wystarczy mu smartfon.

Poznaj przelewy na telefon

W Polsce pod względem płatności mobilnych przy użyciu smartfona przoduje BLIK stworzony przez największe rodzime banki – Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski.

Płatności online oraz w terminalach i wypłacanie pieniędzy z bankomatu to nie wszystko. Osoby BLIKUJĄCE mają także dostęp do jeszcze jednej, dostosowanej idealnie do studenckich potrzeb usługi – przelewów na telefon BLIK. W ten sposób rozliczamy się ze znajomymi za wspólne wydatki – kserowanie notatek, rachunek za kawę czy grę w bilard. Wystarczy znać numer telefonu odbiorcy, by przesłać mu pieniądze w czasie rzeczywistym – natychmiast, bez posiadania gotówki, w dowolnym dniu, z banku do banku, bez konieczności czekania na zaksięgowanie środków i znajomości numeru rachunku. Przelewy na telefon BLIK są dostępne w aplikacjach mobilnych banków, a więc bezpieczne. Wystarczy wybrać BLIKUJĄCĄ osobę z listy kontaktów, która wyświetli się w aplikacji, lub wpisać jej numer telefonu, wpisać kwotę, a następnie zatwierdzić przelew. To wszystko. Trzeba pamiętać, że aby móc odbierać takie przelewy, należy wcześniej przypisać numer telefonu do aplikacji swojego banku.

Współcześni studenci mogą rozliczać się natychmiast. Może również dlatego zarządzają budżetem znacznie bardziej racjonalnie niż stereotypowy student?

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)