Opublikowano

Program Kariera: płatne staże dla studentów i absolwentów do 30. roku życia

Praca licencjacka - schemat postępowania

Ponad 50 firm w 14 miastach przyjmie studentów i absolwentów do 30. roku życia na blisko 120 staży z wynagrodzeniem od 4500 zł do 7500 zł za miesiąc. Aplikacje można składać od 1 marca. O Programie Kariera poinformował organizator – Polska Rada Biznesu.

Ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne będą trwały od pierwszego dnia naboru. Do Programu Kariera mogą zgłaszać się studenci i absolwenci wszystkich rodzajów studiów. Oferty płatnych praktyk znajdą wszyscy ci, którzy myślą o przyszłości jako: analitycy, finansiści, HR-owcy, programiści i specjaliści IT, projektanci UX, specjaliści do cyberbezpieczeństwa, prawnicy, PR-owcy, marketerzy, specjaliści od mediów i reklamy, stratedzy biznesowi, logistycy, inżynierowie, specjaliści e-commerce, handlowcy i specjaliści od zakupów (procurment) oraz osoby chcące pracować w zawodach kreatywnych albo zainteresowane współpracą z influencerami.

Jak poinformowała Polska Rada Biznesu, ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach i branżach jest największą tego typu inicjatywą w Polsce.

“W tym roku oferujmy prawie 120 staży w ponad 50 firmach, co jest rekordowym wynikiem w ponad 20-letniej historii Programu Kariera” – mówi cytowany w materiałach prasowych Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera. W 21. edycji Programu najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują staże w 14 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Krakowie Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie, Sopocie, Warszawie czy Wrocławiu.

W niektórych firmach przewidziana jest także praca zdalna lub hybrydowa.

Większość staży odbywa się w czasie wakacji, jednak pracodawcy podchodzą elastycznie do ustalania terminów, biorąc pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre z praktyk mają rozpocząć się już w marcu.

Polska Rada Biznesu zapewnia, że wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 4500 zł do nawet 7500 zł za miesiąc stażu. Większość staży przeznaczona jest dla osób bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Inne wymagają już wcześniejszych praktyk.

Zgodnie z opinią organizatorów absolwenci Programu Kariera wyrobili sobie markę młodych specjalistów wartych zatrudnienia na odpowiedzialnych stanowiskach. W 2023 r. co trzeci uczestnik Programu Kariera kontynuował współpracę z firmą, w której odbył wakacyjny staż – podano w komunikacie.

Polska Rada Biznesu opisała oferowane staże jako wyjątkowe. Program Kariera oferuje uczestnikom więcej niż tylko możliwość poznania zawodu czy danej firmy – uczestnicy zyskują holistyczne spojrzenie na biznes. Coraz więcej firm zapewnia młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z doświadczonymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i dobrze zaplanowany harmonogram praktyk. Jakość staży weryfikowana jest w corocznym badaniu satysfakcji realizowanym przez zewnętrzną firmę – sami uczestnicy oceniają firmę, która ich zatrudniała.

“Powtarzam to od lat i powtórzę raz jeszcze: czasy kserowania czy parzenia kawy na stażach dawno minęły! To praca, w której osoby rozpoczynające karierę mają zdobyć umiejętności, poznać swoje mocne strony oraz mieć szansę podejmować odpowiedzialne działania i, niekiedy, mają prawo popełniać błędy. To jak trening pilota: musi wiedzieć, jak i dokąd lecieć oraz sprawdzić się w różnych sytuacjach w kontrolowanych warunkach. Jeśli jako pracodawcy wesprzemy młodą osobę, wówczas nasza firma wzleci jeszcze wyżej” – argumentuje Marian Owerko.

Program Kariera jest organizowany przez Polską Radę Biznesu od 21 lat.

Na staże można aplikować poprzez stronę programkariera.pl Najpierw należy poznać profile pracodawców, wybrać interesujący staż, następnie rozwiązać case study – jeśli tego wymaga pracodawca, wypełnić formularz, dołączyć CV i ewentualnie case study, a potem już tylko czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę. Zrekrutowane osoby podejmą staż.

Więcej informacji – na stronie programu.

Nauka w Polsce

kol/ bar/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)