Opublikowano

Prezydent RP: Uczelnie wojskowe mają kluczowy wpływ na jakość edukacji i pomyślność Rzeczypospolitej

Praca licencjacka - schemat postępowania

Pragnę podkreślić znaczenie i wpływ uczelni i instytutów wojskowych na jakość edukacji, a przez to – na siłę, zasobność i pomyślność Rzeczypospolitej – napisał w liście do uczestników inauguracji roku akademickiego w Wojskowym Instytucie Medycznym prezydent Andrzej Duda.

“Praca uczelni i instytutów wojskowych stanowi jeden z kluczowych warunków powodzenia zmian zachodzących w Polsce – na poziomie Sił Zbrojnych oraz instytucji państwa, ale też w innych obszarach – zmian, które pozwolą wyjść naprzeciw wyzwaniom obecnego czasu”. Prezydent stwierdził, że obecne wyzwania uczelni wojskowych wynikają z zagrożeń dla bezpieczeństwa zewnętrznego Polski i rosnącej niepewności w relacjach międzynarodowych.

Zaapelował do kadry naukowej i studentów WIM o zaangażowanie “w realizacji misji w sposób najbardziej adekwatny do obecnych potrzeb szeroko pojętej obronności”.

Prezydent podkreślił, że polskie uczelnie i instytuty wojskowe cieszą się renomą. “Niezależnie od ich profilu – czy to technicznego, dowódczego, lotniczego, morskiego czy medycznego – ukończenie każdej z akademii otwiera przed absolwentem wiele możliwości. Wysoki poziom kształcenia w prestiżowych szkołach w Dęblinie, Gdyni, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu jest powszechnie znany” – napisał w liście Duda. (PAP)

Autor: Sławomir Radtke

sar/ mir/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)