Opublikowano

Prawie 9,5 mln zł na uczestnictwo studentów w zagranicznych konkursach

Kiedy brak pieniędzy jest problemem... zacznij oszczędzać

Nawet 320 tys. zł mogą uzyskać studenci na udział w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach w programie Najlepsi z najlepszych! 2.0., ogłoszonym przez resort nauki. Łącznie MNiSW na dofinansowanie projektów przeznaczy niemal 9,5 mln zł. Wnioski można składać do 24 kwietnia br.

W konkursie Najlepsi z najlepszych! 2.0 młodzi naukowcy otrzymują dofinansowanie udziału w konferencjach i rywalizacji w międzynarodowych zawodach i konkursach. Program ma wspierać wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich kreatywności, innowacyjności i aktywności naukowej.

Budżet programu wynosi prawie 9,5 mln zł. O środki mogą starać się zarówno pojedynczy studenci, jak i zespoły uczestniczące w międzynarodowych wydarzeniach. Projekt realizowany przez jednego studenta może liczyć na grant w wysokości 80 tys. zł, a inicjatywy zespołu studentów – nawet na 320 tys. złotych.

Środki te można przeznaczyć na sfinansowanie uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach czy konkursach lub na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z tymi wydarzeniami. Projekt pozakonkursowy zakłada udział minimum 100 wybitnie uzdolnionych studentów w międzynarodowych wydarzeniach.

Zgodnie z regulaminem konkursu o przyznanie środków finansowych w ramach projektu może ubiegać się uczelnia, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub studenci tworzący zespół.

Projekt jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/zaproszenie-do-skladania-ofert-w-ramach-projektu-pozakonkursowego-najlepsi-z-najlepszych-2-0.html

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)