Opublikowano

Ponad 2 tys. ofert pracy dla studentów i absolwentów WSIiZ

Ponad 2 tys. ofert pracy dla studentów i absolwentów WSIiZ

Ponad 2 tys. ofert pracy dla studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zgromadziło od stycznia do czerwca br. Biuro Karier tej uczelni. Dominują oferty z branży informatycznej, dla fizjoterapeutów oraz dla specjalistów od ekonomii i zarządzania.

„Na pracę po studiach lub nawet jeszcze w ich trakcie na pewno mogą liczyć ci, którzy zdecydują się studiować informatykę, zarządzanie czy fizjoterapię. Co istotne, pracodawcy przychylniej patrzą na tych, którzy ukończyli studia nie tylko pierwszego, lecz także drugiego stopnia” – mówi Ewa Podgórska z Biura Karier rzeszowskiej uczelni.Według niej liczba ofert pracy potwierdza, że działalność biura pomaga studentom i absolwentom uczelni w znalezieniu pracy. „Średnio na jednego absolwenta uczelni przypadają ponad dwie oferty pracy. Jest to ważny komunikat dla kandydatów na studia” – dodała Podgórska.

Przez pół roku do Biura Karier najwięcej ofert pracy napłynęło dla informatyków, dla osób z wykształceniem ekonomicznym i finansowym, a także związanych z marketingiem i nowymi mediami. Widać także wzrost liczby ofert pracy w branży okołomedycznej i kosmetycznej.

Zdaniem Podgórskiej związane jest to ze zwiększającą się dbałością o zdrowie i dobry wygląd, a także ze starzeniem się społeczeństwa.

„To sprawia, że zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i w Polsce przybywa ofert dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, dietetyków czy wykwalifikowanych opiekunów w domach opieki” – uważa Podgórska.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała w 1996 r. Na 30 kierunkach studiów (ponad 70 specjalności), w tym siedmiu anglojęzycznych kształci się ok. 6,5 tys. studentów. Do ich dyspozycji jest łącznie ponad 70 nowoczesnych laboratoriów.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)