Opublikowano

Polscy studenci mogą odbyć staże w najlepszych ośrodkach naukowych Europy

Polscy studenci mają szansę na staże badawcze na najlepszych ośrodkach badawczych w Europie. W ósmej edycji programu Amgen Scholars mogą prowadzić badania np. na Uniwersytecie Cambridge czy Instytucie Karolinska w Sztokholmie. Wnioski można przesyłać do 1 lutego 2016 roku.

Program jest inicjatywą Fundacji Amgen we współpracy z wiodącymi placówkami naukowymi w Europie, USA i Japonii. Latem każdego roku najzdolniejsi studenci kierunków związanych z medycyną, farmacją, chemią, biologią oraz biotechnologią wyjeżdżają na dwumiesięczny, intensywny staż badawczy.

W ramach stypendium Amgen Scholars Europe oferuje letni wyjazd naukowy aż 100 studentom pierwszego i drugiego roku studiów licencjackich z całej Europy. Mogą oni skorzystać ze staży w instytucjach takich jak: Uniwersytet w Cambridge, Politechnika Federalna w Zurychu, Instytut Karolinska w Szwecji, LMU w Monachium i Instytut Pasteura w Paryżu.

„Program Amgen Scholars oferuje polskim studentom możliwość zdobywania praktycznych doświadczeń badawczych na najlepszych uczelniach w Europie. Dla wielu z nich jest to inspiracja do dalszej pracy i podejmowania kariery naukowej” – mówi krajowy koordynator programu Amgen Scholars w Polsce Agnieszka Samborska. „Udział w programie to wyjątkowa okazja do poznania procesu dokonywania odkryć oraz poszerzania swojej wiedzy pod opieką światowej klasy naukowców” – dodaje Samborska.

Program Amgen Scholars rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych w roku 2006, a w Europie realizowany jest od 2008 roku. Do 2014 roku łącznie 2,5 tys. studentów miało możliwość uczestniczenia w prowadzeniu badań naukowych w najbardziej renomowanych uczelniach i instytutach na świecie. Dziewięćdziesiąt procent absolwentów programu Amgen Scholars, którzy zakończyli już studia, wybrało karierę akademicką lub kontynuuje naukę chcąc uzyskać wyższy stopień naukowy.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji, terminów wyjazdów, dyscyplin naukowych, w których prowadzone są badania i wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie programu: http://www.amgenscholars.com/europe-program

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)