Blisko 200 młodych naukowców, doktorantów i studentów pracujących i studiujących na zagranicznych uczelniach spotka się na Uniwersytecie Cambridge, by zaprezentować wyniki swoich badań. Konferencja Science: Polish Perspectives 2015 odbędzie się 30 i 31 października br. w Clare College.
Science: Polish Perspectives to doroczna konferencja naukowa organizowana przez środowisko młodych naukowców polskiego pochodzenia, studiujących i pracujących na uczelniach na całym świecie. SPP odbywa się już po raz czwarty. Wydarzenie skupia kreatywnych ludzi, których łączy pasja do nauki i chęć dzielenia się odkryciami naukowymi.
„Science: Polish Perspectives to coś więcej niż coroczna konferencja. To platforma wymiany informacji między różnymi dziedzinami nauki. To międzynarodowa społeczność naukowców związanych z Polską. Wreszcie – to idea wspierająca polską naukę, zarówno w kraju, jak i na całym świecie” – mówi liderka zespołu organizatorów tegorocznej SPP2015 Karolina Mirowska, która na Uniwersytecie Southampton bada podobieństwa zegara biologicznego muchy owocówki i ssaków.
Michał Janiak – jeden z organizatorów konferencji – który we Flandryjskim Instytucie Biotechnologii bada wpływ stresu na rośliny wyjaśnia, że do tej pory konferencja przyciągnęła uczestników z wielu krajów europejskich, głównie z Wielkiej Brytanii, ale także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. „Jej profil badawczy pokazuje niestereotypowe oblicze polskich imigrantów” – mówi Janiak.
Prezentacje mają formę krótkich popularnonaukowych TEDtalks. Dzięki temu nawet bardzo skomplikowane projekty są zrozumiałe dla wszystkich gości wydarzenia reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Tematy prezentacji badań, sesji warsztatowych i wykładów otwartych dotyczą najróżniejszych zagadnień, od tajemnic ludzkiego ciała, po próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego mysz może bać się kota. Specjalny warsztat Boston Consulting Group zostanie poświęcony wykorzystaniu dronów w biznesie.
W tym roku gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani w świecie naukowym polscy badacze. Podczas SPP2015 w Cambridge o własnych odkryciach opowiedzą: pracujący w Singapurze autor komputerowej mapy mózgu prof. Wiesław Nowiński, ekspert w dziedzinie krystalografii prof. Mariusz Jaskólski, neurobiolog i popularyzator nauki prof. Jerzy Vetulani, socjolożka i obserwatorka karier naukowych prof. Izabela Wagner oraz prof. Jerzy Paszkowski z Uniwersytetu Cambridge, który wraz z prof. Sir Davidem Baulcombem opowie o wspólnych badaniach nad GMO.
Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis PAP – Nauka w Polsce. Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.polishperspectives.org
Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)
Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)