Opublikowano

Politechnika otrzyma 8 mln zł na wsparcie aktywności badawczo-naukowej

Praca licencjacka - schemat postępowania

Politechnika Opolska, jako jedyna uczelnia w regionie, otrzyma ponad 8 mln złotych w ramach programu “Regionalna inicjatywa doskonałości” – powiedziała PAP we wtorek Anna Kułynycz, rzecznik Politechniki.

Jak przekazała PAP Anna Kułynycz, celem projektu jest m.in. doposażenie uczelnianych laboratoriów, zwiększanie znaczenia badań w międzynarodowym środowisku naukowym oraz zwiększenie wpływu badań naukowych i prac rozwojowych na funkcjonowanie otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni w regionie.

W ocenie prof. Grzegorza Królczyka, prorektora ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej, pieniądze z programu, które zostaną przeznaczone na aktywność badawczo-naukową, posłużą także do wzmocnienia interdyscyplinarnych badań w ramach tzw. zrównoważonej produkcji.

“Dzięki otrzymaniu wsparcia nasi naukowcy będą mogli wyjeżdżać na zagraniczne staże naukowe, a u nas będą mogli być zatrudniani wybitni naukowcy z innych państw. To bardzo ważny projekt, którego celem jest jeszcze większe umiędzynarodowienie uczelni. Chciałbym, aby realizacja postawionych w nim zadań wprowadziła naszą politechnikę do stu najlepszych uczelni świata z obszaru inżynierii maszynowej” – podkreśla prof. Królczyk.

Jak przypomina uczelnia, według Listy Szanghajskiej Politechnika Opolska zajmuje obecnie pierwsze miejsce w kraju w obszarze inżynierii mechanicznej. Natomiast w skali globalnej jest w grupie uczelni między 101 a 150 miejscem. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)