Opublikowano

Ostatnie dni naboru do francuskojęzycznego konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”

Konkurs na prace dyplomowe: praca licencjacka, praca magisterska, praca inżynierska, praca doktorska

Jeszcze do 19 lutego trwa nabór do francuskojęzycznego konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”, który polega na przedstawieniu swojej pracy naukowej w 3 minuty, w prosty i zrozumiały sposób i z pomocą jednego slajdu. Warunkiem jest prezentacja w jęz. francuskim.

To piąta edycja tego konkursu, organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Stowarzyszeniem Romanistów Polskich „Plejada”.

Konkurs jest skierowany do osób, które w roku akademickim 2022/2023 odbywają studia doktorskie lub uzyskały stopień doktora w roku 2021/2022 na polskiej uczelni. Warunkiem jest biegła znajomość jęz. francuskiego.

Przedsięwzięcie jest okazją do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności – uczestnicy prezentują swój doktorat w czasie 180 sekund i z pomocą jednego slajdu. Konkurs jest też okazją do sprawdzenia się w wystąpieniach publicznych.

Termin zgłoszeń upływa 19 lutego. Na 21 lutego zaplanowano szkolenie dotyczące kwestii merytorycznych oraz mowy ciała. Zmagania krajowe odbędą się w marcu.

Zwycięzcy polskich zmagań wezmą następnie udział w finale Europy Środkowej, który odbędzie się 8 czerwca w Pradze, pod patronatem Uniwersytetu Karola oraz we współpracy z Instytutami Francuskimi Austrii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

Nauka w Polsce

akp/ agt/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)