Opublikowano

Od środy Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

Od środy Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

„W zgodzie z naturą” to hasło przewodnie 17. Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, który potrwa od środy do soboty. W czwartek na krakowskim rynku staną namioty Festiwalowego Miasteczka Naukowego. Uczelnie będą prezentować w nich swoje dokonania.

Dr hab. Robert Stawarz, przewodniczący komitetu organizacyjnego przypomniał w poniedziałek, że głównym organizatorem tego wydarzenia będzie po raz trzeci Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Festiwal jest cyklicznym wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez krakowskie uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk z udziałem przedstawicieli instytucji kulturalnych i artystycznych oraz władz Krakowa.

Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych, promocja nauki i sztuki oraz integracja krakowskiego środowiska akademickiego. Według organizatorów obecnie jest to jedno z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Małopolsce.

Jak przypomniał Stawarz, hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „W zgodzie z naturą”. Główne wydarzenia odbędą się w Festiwalowym Miasteczku Naukowym, które otwarte będzie na Rynku Głównym od czwartku do soboty. W specjalnych namiotach krakowskie uczelnie wyższe i instytucje naukowe będą prezentować swoje dokonania i ofertę edukacyjną. Zaplanowano liczne konkursy, prelekcje, wykłady, zawody sportowe i koncerty.

Serwis PAP – Nauka w Polsce jest patronem medialnym Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)