Opublikowano

Nowa praca? Najpierw studia podyplomowe!

Nowa praca? Najpierw studia podyplomowe!

Silna konkurencja panująca na rynku pracy w połączeniu z ograniczoną ilością ofert to powody, dla których zmiana dotychczasowego zatrudnienia postrzegana jest na zasadzie swego rodzaju wyzwania. Skutecznym rozwiązaniem opisywanego problemu mogą okazać się studnia podyplomowe.

Studia podyplomowe, a poszukiwanie pracy

Spora ilość osób aktywnych zawodowo wychodzi z założenia, że jedynym sposobem na poszerzenie swoich kompetencji jest uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach. Ile w tym prawdy? Wspomniane założenie mija się z rzeczywistością, bowiem to nie kilkugodzinne szkolenia, a właśnie studia podyplomowe są w stanie znacząco poszerzyć zakres kwalifikacji i tym samym umocnić naszą pozycję na rynku pracy.

W praktyce absolwenci studiów podyplomowych mają możliwość uzyskania certyfikatów, które często decydują o otrzymaniu awansu lub też zdobyciu upragnionej pracy. Poza tym pozwalają one na zmianę dotychczasowej specjalizacji, a nawet zawodu. Jak zatem łatwo zauważyć, są swego rodzaju szansą na uzyskanie posady, która do tej pory pozostawała jedynie w obszarze marzeń.

Dla kogo studia podyplomowe?

Studia podyplomowe CKP – Łódź to propozycja kierowana zarówno do nauczycieli, filologów, dziennikarzy czy pedagogów, jak i kadry zarządzającej. Jednak przede wszystkim jest to oferta stworzona z myślą o potrzebach osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę i posiadane kwalifikacje. Naturalnie należy pamiętać, że na studia podyplomowe mogą pójść wyłącznie posiadacze dyplomów ukończenia studiów wyższych.

Kiedy podjąć naukę?

Tak naprawdę każdy moment jest dobry, aby rozpocząć naukę na studiach podyplomowych. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to termin, w jakim prowadzona jest rekrutacja na wybrany kierunek. Warto dodać, iż spora ilość osób wychodzi z założenia że istnieje granica wiekowa, po przekroczeniu której podjęcie nauki nie jest już możliwe. To oczywiście nieprawda i – jak zostało to już wspomniane powyżej – jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Czym kierować się przy wyborze studiów?

Wybór studiów podyplomowych powinien być uzależniony od co najmniej kilku czynników. Wśród takowych należy wymienić między innymi cel podjęcia nauki (kształcenie się w wykonywanym zawodzie lub nabycie umiejętności pozwalających na zmianę zawodu), zapotrzebowanie na rynku pracy oraz aktualne trendy.

Warto dodać, że niezwykle bogatą ofertą studiów może pochwalić się Centrum Kształcenia Podyplomowego przy AHE w Łodzi. Wśród polecanych kierunków wymienić należy Doradztwo Zawodowe. Studia te kierowane są do obecnych lub przyszłych pracowników Urzędów Pracy, działów personalnych w firmach, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych, klubów pracy czy ośrodków młodzieżowych. Kolejnym, wartym uwagi kierunkiem jest Terapia Pedagogiczna. Studia podyplomowe zaadresowane są do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, jak również tych, które pragną pracować w zawodzie nauczyciela terapii pedagogicznej. Pełną ofertę studiów podyplomowych znajdziesz na stronie: https://www.ckp-lodz.pl/.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)