Opublikowano

“Noc z filologią” dla zainteresowanych humanistyką

“Noc z filologią”, czyli akcja, która ma na celu zachęcić do studiowania na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego organizuje w piątek 8 stycznia łódzka uczelnia – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik UŁ Tomasz Boruszczak.

Dodał, że akcję przygotowali studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalizacją public relations.

Rzecznik wyjaśnił, że w trakcie “Nocy z filologią” można będzie nie tylko zapoznać się z interesującymi kierunkami studiów i porozmawiać z wykładowcami, ale również wziąć udział w pokazach filmowych i wygrać gadżety w konkursie.

Według niego, nietypowa forma promocji ma na celu zachęcenie wszystkich zainteresowanych “szeroko pojętą humanistyką” do podjęcia studiów na Wydziale Filologicznym, na którym czekają nie tylko filologie, ale też dziennikarstwo, studia kulturoznawcze, lingwistyka dla biznesu czy translatoryka MATIS (MA in Translation and Interpreting Studies).

Zwrócił również uwagę, że osoby, które zdecydują się studiować na Wydziale Filologicznym mogą wybrać tak popularne specjalizacje studiów jak twórcze pisanie, nowe media czy lingwistyka.

Zdaniem opiekunki akcji dr Katarzyny Burskiej “Noc z filologią” pokazuje, że teorię można wcielać w życiową praktykę, ponieważ studenci organizują tę akcję w ramach zajęć “Organizacja eventu i pracy z mediami”. “Nie chcę zdradzać wszystkich tajemnic, ale na zainteresowanych czeka konkurs z niespodziankami, w ramach którego będą wędrować po naszym budynku i poznawać funkcjonowanie studiów” – mówi.

Każdy z 11 instytutów, które wchodzą w skład Wydziału Filologicznego zaprezentuje swoje propozycje dla zainteresowanych studiowaniem. Będą o nich opowiadać zarówno wykładowcy, jak i koła naukowe. Burska jest przekonana, że “Noc z filologią” to też szansa, żeby dowiedzieć się o studiowaniu od swoich starszych kolegów, studentów.

Akcja odbędzie się w piątek 8 stycznia w godz. 16:00-20:00 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)