Opublikowano

Najlepsi studenci zagraniczni w Polsce poszukiwani

Najlepsi studenci zagraniczni w Polsce poszukiwani

Aktywnych studentów zagranicznych, którzy wzbogacają polskie środowisko akademickie, można zgłaszać do konkursu Interstudent – na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Kandydatury do szóstej edycji konkursu przyjmowane są tylko do 10 grudnia.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 50 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs Interstudent. “Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie” – informuje organizująca konkurs Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Poszukiwani są studenci, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów można zgłaszać spośród zagranicznych studentów studiujących zarówno w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku polskim i językach obcych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

“Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wiemy też, że są oni znakomitymi +ambasadorami+ uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje uczelni znakomitą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia” – zapewniają organizatorzy konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 grudnia 2015 r. Gala Finałowa konkursu odbędzie się 21 stycznia 2016 r., podczas konferencji “Studenci zagraniczni w Polsce 2016” organizowanej w Gdańsku we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Miastem Gdańsk.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://studyinpoland.pl/interstudent/

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)