Opublikowano

Na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach studenci mogą uczyć się języka polskiego

Na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach zainaugurowano zajęcia z języka polskiego. Zajęcia będą odbywać się w formie online, a póki co zgłosiło się na nie ponad 200 chętnych – studentów różnych kierunków, m. in. medycyny, ekonomii czy fizyki.

Zajęcia zostały uruchomione na greckim uniwersytecie w ramach współpracy bilateralnej z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i ambasadą RP w Atenach.

Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem greckich studentów. Na razie udało się utworzyć dwie grupy zajęciowe – poinformował PAP Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM).

Zdalna inauguracja lektoratu odbyła się 23 i 24 lutego. Podczas niej studenci mieli okazję spotkać się z prof. Rafałem Witkowskim, prorektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz prezydentem Uniwersyteckiego Centrum Językowego Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach, prof. Thomai Alexiou. Wykładowcy i słuchacze otrzymali materiały dydaktyczne zakupione przez polską ambasadę w Grecji.

Uruchomienie lektoratu jest wynikiem współpracy bilateralnej UAM i AUTh w ramach Uniwersytetu Europejskiego EPICUR. European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions to program zrzeszający osiem europejskich ośrodków naukowych, m. in. z Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji i Polski.

PAP – Nauka w Polsce

gc/ ekr/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)