Opublikowano

Na UAM oblegane filologie: norweska i duńska

Na UAM oblegane filologie: norweska i duńska

Filologie: norweska i duńska cieszą się szczególnym zainteresowaniem ubiegających się o miejsca na studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich chce studiować prawie 20 tys. osób.

W nocy z wtorku na środę zakończyła się rekrutacja. Przemysław Stanula z biura prasowego uczelni poinformował w środę PAP, że liczba zainteresowanych studiowaniem na UAM jest o ponad tysiąc większa niż przed rokiem. Dla chętnych przygotowano w sumie prawie 9,2 tys. miejsc.

“Teraz wszyscy przyjęci na studia do 7 lipca mają czas na dostarczenie dokumentów. Aby studiować na określonych 7 kierunkach, będą musieli przystąpić do egzaminów” – podał Stanula.

Z wyliczeń uczelni wynika, że najwięcej kandydatów na jedno miejsce – 29 osób – jest na filologii norweskiej. W przypadku filologii duńskiej jest 13 kandydatów na miejsce, zaś na geodezji i kartografii – 8 osób na miejsce.

Pod względem liczby kandydatów zgłaszających się na dany kierunek, najbardziej oblegane są: psychologia – ponad 1,3 tys. osób chętnych, prawo – blisko 1,3 tys. osób, oraz filologia angielska – prawie 1,1 tys. osób.

Stanula dodał, że w tym roku znacznie więcej osób niż w poprzednich latach chce studiować na filologii angielsko-chińskiej, koreańskiej, oraz japonistyce. Według danych uczelni, najstarszy kandydat na studia dzienne urodził się w 1960 r. Rekordzista zapisał się na 10 kierunków.

(PAP)

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)