Opublikowano

MNiSW: legitymacje studenckie są ważne do 29 listopada

Studenci proponują swoje rozwiązania do Ustawy 2.0

Legitymacje studenckie są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni i przez 60 dni po zakończeniu tego okresu. Termin ten upływa 29 listopada br. – przypomniał w środę resort nauki.

Jak wskazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) na swojej stronie internetowej, ograniczenie funkcjonowania uczelni w związku z sytuacją epidemiologiczną trwa do dnia 30 września 2020 r. Zgodnie z rozporządzeniem MNiSW podczas zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności.

“Nie przewiduje się przedłużenia ww. okresu ograniczenia funkcjonowania uczelni poprzez wydawanie kolejnego rozporządzenia przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki. Tym samym okres 60 dni po zakończeniu tego okresu upływa 29 listopada 2020 r.” – podkreślono w komunikacie MNiSW. Resort przypomniał również, że regulacje wewnątrzuczelniane dotyczące organizacji kształcenia w uczelni nie mają wpływu na ważność legitymacji studenckich.

Podczas wrześniowego spotkania ze studentami on-line minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek pytany był o dystrybucje legitymacji dla nowych studentów, którzy rozpoczną semestr online. Minister zapewnił, że decyzje w tej kwestii podejmą władze uczelni w porozumieniu z samorządem studenckim. Wypracowane procedury przekażą studentom władze uczelni – podkreślił.

W zbliżającym się roku akademickim większość polskich uczelni będzie funkcjonować w trybie kształcenia zdalnego lub hybrydowego.

PAP – Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ agt/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)