Opublikowano

Minister nauki: pojadę spotkać się z protestującymi w Poznaniu studentami

Praca licencjacka - schemat postępowania

Minister nauki Dariusz Wieczorek zapowiedział, że jeszcze w czwartek pojedzie do Poznania, by spotkać się z protestującymi tam studentami, którzy nie zgadzają się na likwidację akademika. “Jestem też w kontakcie z panią rektor, pewnie dzisiaj zobaczymy, jakie ma propozycje rozwiązań” – powiedział Wieczorek w Radiu Zet.

Wieczorek był pytany w czwartek w Radiu Zet o studencki strajk w Poznaniu przeciw zamiarom uczelni, żeby sprywatyzować akademik “Jowita” i o to, czy pojedzie do studentów.

“Oczywiście, że pojadę. To nie może być tak, że dzisiaj minister nauki siedzi w gabinecie, rozwiązuje jakieś inne problemy, a tam studenci okupują akademik. Trzeba pojechać, zobaczyć jak wygląda sytuacja. Zobaczyć jakie są propozycje rozwiązań” – stwierdził minister.

Wieczorek zapewnił, że jest w kontakcie z rektor UAM. “Pewnie dzisiaj się zobaczymy; zobaczymy, jakie ma propozycje rozwiązań. Jadę pełen nadziei i (…) mam nadzieję, że ten protest się zakończy, bo jakieś rozwiązanie znajdziemy” – podkreślił.

“Dziś planuję być w Poznaniu. Jak pozałatwiam wszystkie najpilniejsze sprawy w ministerstwie, to wsiadam w auto i jadę. Tu nie ma co czekać” – podkreślił minister.

Dopytywany o blokadę prywatyzacji akademika Jowita, odpowiedział że to decyzja władz uczelni. “Mam wrażenie, że tam nie chodzi o prywatyzację tylko o to, że nie ma środków, by go wyremontować” – stwierdził. (PAP)

Agata Zbieg

agz/ mhr/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)