Opublikowano

Medycyna i weterynaria najczęściej wybieranymi kierunkami na UWM

Najwięcej maturzystów, którzy chcieli studiować na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie aplikowało na studia medyczne – o jedno miejsce walczyło prawie 12 osób. O jedno miejsce na weterynarii ubiegało się 5 osób – poinformowała uczelnia.

Uniwersyteckie media poinformowały, że w pierwszym naborze najwięcej osób – 1435 – aplikowało na kierunek lekarski na wydziale medycznym. Oznacza to, że o jedno miejsce na tym kierunku walczyło blisko 12 maturzystów.

Sporo maturzystów, 966, aplikowało na weterynarię, a trzecim pod względem popularności kierunkiem na UWM okazała się psychologia. Jest to o tyle zaskakujące, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dotąd nie kształcił na kierunku psychologia. Kolejny nowy kierunek na olsztyńskiej uczelni – kryminologia na wydziale prawa i administracji – znalazł się na czwartym miejscem pod względem zainteresowania tegorocznych maturzystów.

W pierwszym naborze na UWM aplikowało w sumie 12,5 tys. osób. Listę osób przyjętych w pierwszym naborze uczelnia już ustaliła, od do 22 września do 5 października planowany jest drugi nabór na studia w roku akademickim 2020/2021.

Władze olsztyńskiego uniwersytetu już zdecydowały, że w semestrze zimowym nauka odbywać się będzie w trybie zdalnym i mieszanym. Całkowicie zdalnie realizowane będą wykłady, seminaria, proseminaria oraz wszystkie te zajęcia, których realizacja nie będzie wymagała bezpośredniego spotkania, wykorzystania laboratoriów, urządzeń i aparatury dydaktycznej, pomiarowej lub eksperymentalnej, obecności w placówkach medycznych, terapeutycznych, czy edukacyjnych.

Pozostałe zajęcia będą realizowane w trybie mieszanym (część teoretyczna online oraz część praktyczna w siedzibie uczelni lub placówkach). Zastrzeżono przy tym, że zajęcia praktyczne będą “blokowane i realizowane rotacyjnie, w możliwie jak najkrótszym okresie”. Harmonogram zajęć praktycznych ma zostać podany do 21 września.

PAP – Nauka w Polsce, Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ mmu/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)