Opublikowano

Magiczny weekend majowy dla studentów – aktywny odpoczynek

Wszystko wskazuje na to, że długi weekend majowy w tym roku będzie naprawdę… długi! Szczęściarze będą mogli odpoczywać już od 26 kwietnia aż do 5 maja! Jeśli zaliczasz się do tego zacnego grona – najwyższy czas zaplanować najbardziej epicką majówkę w Twoim dotychczasowym życiu! Student Travel to studenckie biuro podróży, które zna się zarówno na podróżowaniu, jak i doskonałej zabawie. Sprawdźmy jakie wycieczki dla studentów na weekend majowy przygotowali!

Intensywne zwiedzanie? Proszę bardzo!

Dla miłośników intensywnego zwiedzania Student Travel przygotowało kilka propozycji w kategorii TRIP, w której ilość miejscówek i ich uroda przyprawiają o zawrót głowy.

  • Szwajcaria TRIP – to 5 dni (30.04 – 04.05), podczas których zwiedzicie aż 6 unikatowych miejscówek: Góra Pilatus, Konstancja, Lucerna, Zurich, Zamek Laufen i Wodospad Rheinfall. Brzmi świetnie, prawda? I tak właśnie będzie! Podróżować będziecie komfortowym, nowoczesnym autokarem, a podczas pobytu w Szwajcarii prześpicie się w Lucernie i Beinwil am See.
  • Italian TRIP – to 7 dni (28.04 – 04.05) spędzonych w podróży wygodnym autokarem, podczas których na dłużej zatrzymacie się w Rzymie (3 noclegi) i w okolicach Florencji (1 nocleg), po drodze zwiedzając: Wenecję, Florencję, Rzym, Watykan i San Marino. Będzie maksymalnie różnorodnie i bez czasu na nudę, za to z czasem na rozsmakowanie się we włoskiej pizzy i odhaczeniem najważniejszych zabytków z tej części świata (z Koloseum i Forum Romanum na czele).
  • Romanian TRIP – to 5 dni (01.05 – 05.05) w krainie Hrabiego Draculi. Zwiedzanie Rumunii to propozycja dla odważnych (bo wiecie, wampiry…), którym niestraszne są nawiedzone zamki Transylwanii. Są tu tacy? Dla Was szczegóły: 2 noclegi w Rumunii (w hotelu prawdopodobnie nie straszy, choć gwarancji nikt Wam nie da) oraz intensywne odkrywanie tego niezwykłego kraju – w planie wycieczki jest odwiedzenie aż 6 miejscówek (Clui Napoca, Tarqu Mures, Sigiszoara, Bran, Sibiu, Alba Julia). Uwaga: czosnek nie jest wliczony w cenę wycieczki!

Magiczny weekend majowy dla studentów – aktywny odpoczynek

  • Albania Południowa TRIP – to 8 dni (27.04 – 04.05) w podróży komfortowym autokarem, z pięcioma noclegami w Albanii, a dokładniej – w Sarandzie, która nazywana jest (nie bez przyczyny!) europejskimi Karaibami. Urocza miejscowość nad morzem Jońskim, z szerokimi plażami i wapiennymi klifami oraz szeroką ofertą klubów to miejsce stworzone do odpoczynku. Ale, ale! To przecież TRIP! Żeby więc nie przekroczyć granicy, za którą odpoczynek staje się lenistwem – zwiedzanie! Podczas pobytu w Albanii zobaczycie 3 niezwykłe miejscówki: Gjirokastry („miasto srebrnych dachów” wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), Butrint (najpiękniejsze stanowisko archeologiczne Albanii) i Błękitne Oko (źródło o niepoznanej do tej pory głębokości, z lodowatą i prawdziwie błękitną wodą).
  • Adria TRIP – to 7 dni (28.04 – 04.05), które spędzicie podróżując wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Będzie malowniczo, bardzo plażowo i mega intensywnie: 2 noclegi w Rabać, 2 noclegi w Vodicach oraz zwiedzanie: Lublany, Piran, Rabać, Parku Narodowego KRKa, Szybenik, Splitu i Trogiru oraz rejs statkiem Porer – Kamenjak. Po tym majówkowym tygodniu nikt już Wam nie powie, że nie znacie bałkańskiej kultury Chorwacji i Słowenii. Dovoljno!

Kasa? Spokojnie, stać Was! Koszt każdej z wymienionych wycieczek mieści się w granicach rozsądku i widełkach: 700 – 1200 zł.

Magiczny weekend majowy dla studentów – aktywny odpoczynek

Zwiedzanie, plażowanie i imprezowanie…

…czyli to, co tygryski lubią najbardziej! Wyjazd, który składa się z tych trzech elementów to gwarancja doskonałej zabawy i świetnie spędzonej majówki. Dokąd jedziemy? Do Włoch, oczywiście! Rimini to jedno z tych miejsc na mapie świata, które nigdy nie zasypia. Tutaj, w niezliczonych klubach i dyskotekach, można bawić się do białego rana, dnie spędzać na przepięknych plażach, a w przerwach od imprezowania i plażowania – zwiedzać najpiękniejsze zakątki wyjątkowej Italii.

„Ciao Italia” to ośmiodniowa wycieczka autokarowa, podczas której 6 noclegów spędzicie w komfortowym hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami w cenie. Zwiedzicie również malowniczą Wenecję, Rzym i San Marino. Cena? Od 999 do 1099 zł, w zależności od wybranej przez Was opcji zakwaterowania (w dwu, trzy lub czteroosobowym pokoju). Gotowi na podróż z ziemi polskiej do włoskiej? Wyjazd już 27 kwietnia!

Imprezowanie przede wszystkim!

Jeśli ponad wszystko chcesz się wyluzować, maksymalnie wyszaleć, pobujać do dźwięków dobrej muzyki, z ekipą ludzi, którzy imprezowanie mają we krwi – postaw na StudentCAMP. Majówka w greckiej wiosce Kokkino Nero, w której jest absolutnie wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy: plaża i góry, pyszne jedzenie i doskonały klimat, przyjaźni mieszkańcy i muzycy (w tym roku ze Student Travel jadą: częstochowski raper Sarius oraz współzałożyciel formacji Proxitime, Małpa). Będzie się działo! Kiedy? Od 27.04 do 05.05. Cena wyjazdu, w zależności od wybranej opcji zakwaterowania, wyniesie od 699 zł. Ostatnie wolne miejsca!

Magiczny weekend majowy dla studentów – aktywny odpoczynek

Blisko i krótko? Też spoko!

No dobra, okazuje się, że jednak jakieś kolokwium na ostatni moment, albo pisanie pracy, bo studencki „dedlajn” tuż tuż i nie ma opcji, żeby wyjechać na dłużej niż 2-3 dni? Student Travel przygotował również kilka propozycji majówki dla studentów w wersji „short”. Na trzy dni możecie wybrać się do Lwowa, czyli jednego z najpiękniejszych miast we Wschodniej Europie lub zwiedzić Pragę i Pilzno (tak, degustacja piw jest w planie!).

Pełną ofertę wyjazdów na majówkę możesz zobaczyć na stronie https://student.travel.pl/wyjazdy-zwiedzanie-majowka2019.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)