Opublikowano

Linia wsparcia studentów psychologii dla licealistów

Linię wsparcia psychologicznego on-line utworzyli dla licealistów studenci psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Do końca maja będą pełnić codzienne dyżury dla osób, które potrzebują pomocy w czasie pandemii.

“Pomoc została przygotowana dla tych, którzy są przytłoczeni uczuciem niepewności, nie odnajdują się w sytuacji izolacji związanej z pandemią COVID-19 i chcą porozmawiać o swoich problemach i emocjach” – poinformowała w środę p.o. rzeczniczki prasowej Uniwersytetu Szczecińskiego Karolina Płotnicka-Błach.

Projekt “Studenci w pandemii”, pod opieką dr Celiny Tymoszyk-Tomczak, zakłada wsparcie przez internet – chętni do rozmowy mogą wysłać e-mail na adres pomocwpandemii@gmail.com, w temacie wpisując wybraną przez siebie formę kontaktu. Może to być mail, rozmowa głosowa z użyciem mikrofonu, czat lub wideoczat. Organizatorzy wskazują, że w odpowiedzi przysłany zostanie link do aplikacji Zoom oraz instrukcja, jak dołączyć do rozmowy.

Studenci zachęcają także, aby zarówno uczniowie, jak i ich rodzice zapoznali się z materiałami z zakresu psychoedukacji na stronie Instytutu Psychologii USz pod adresem www.psy.usz.edu.pl.

Linia wsparcia studenckiego będzie dostępna do końca maja, dyżury pełnione są codziennie w godz. 10-22.

PAP – Nauka w Polsce, Elżbieta Bielecka

emb/ dki/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)