Opublikowano

Książki kryminały i 2 inne źródła, w których znajdziesz inspirację na pracę dyplomową

Pisanie pracy dyplomowej do długotrwały proces, którego początkiem jest pomysł na temat. Wielu studentów ma problem z wyborem zagadnienia, które warto poruszyć w swojej pracy, dlatego szuka źródła inspiracji. Tę można znaleźć nie tylko na zajęciach, ale również w tak niepozornych rzeczach, jak książki kryminały czy literatura popularnonaukowa.

  1. Literatura naukowa
  2. Książki kryminały
  3. Książki popularnonaukowe

Poszukiwania tematu pracy dyplomowej trwają już od początku studiów. Na każdych zajęciach student poznaje kolejne zagadnienia związane ze swoim kierunkiem i dowiaduje się, które z nich są dla niego interesujące, a które rozmijają się z jego wyobrażeniem o przyszłym zawodzie. Na temat pracy dyplomowej warto wybrać te interesujące, które student będzie opracowywał z przyjemnością i ciekawością.

Literatura naukowa

Nie ma lepszego źródła do znalezienia inspiracji na temat pracy dyplomowej niż naukowa literatura. Zawarte w niej treści odnoszą się bezpośrednio i szczegółowo do wybranych zagadnień, a efektem ich analizy może być znalezienie luki, którą student będzie chciał zbadać i uzupełnić, np. wynikami badań, uzyskanymi w trakcie pisania pracy dyplomowej. Wielu studentów unika czytania fachowej literatury – to błąd, który może prowadzić nie tylko do niedoboru wiedzy, ale również do zmarnowania szansy na znalezienie interesującego tematu pracy naukowej.

Książki kryminały

Zainspirować do napisania dobrej pracy dyplomowej może nie tylko literatura naukowa, ale również popularna. Tematów można szukać w książkach, które się najbardziej lubi. Niejednokrotnie temat pracy przychodzi do głowy sam, podczas czytania nowej pozycji ulubionego autora lub pojawia się w głowie na skutek analizy problemu poruszanego w książce. Taką pomocą mogą być książki kryminały, których akcja jest osadzona, np. w czasach współczesnych i porusza tematykę zbliżoną do studiowanej dziedziny. Dobra książka kryminalna nie musi nawet dotyczyć wybranego tematu – wystarczy, że student zrelaksuje się podczas jej czytania, a pomysł na temat pracy dyplomowej sam wpadnie mu do głowy.

Książki popularnonaukowe

Sprowadzenie skomplikowanego problemu do poziomu człowieka niezwiązanego z danym tematem to domena książek popularnonaukowych. Dzięki nim czytelnik może poszerzać swoją wiedzę na każdy temat, nie zagłębiając się w literaturę fachową. Książki te pisane są głównie przez naukowców, dlatego stanowią dobrą inspirację do poszukiwań interesującego tematu dla studentów. Niekiedy proste przestawienie trudnego zagadnienia, może szybko naprowadzić na odpowiedni tok myślenia.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)